Morgan Stanley

Allikas: Vikipeedia
Morgan Stanley logo

Morgan Stanley on Ameerika rahvusvaheline investeerimispank ja finantsteenuseid pakkuv ettevõte, mille peakontor asub 1585 Broadwayl Morgan Stanley Buildingus Midtown Manhattanil New Yorgis. Ettevõtte, millel on esindused enam kui 42 riigis ja töötajaid üle 60 000, klientideks on ettevõtted, valitsused, asutused ja eraisikud.

Morgan Stanley on kogutulude järgi Ameerika Ühendriikide suurimate kontsernide 2018. aasta Fortune 500 nimekirjas 67. kohal.

Morgan Stanley Building

Algne Morgan Stanley, mille moodustasid JP Morgan & Co partnerid Henry Sturgis Morgan (JP Morgani pojapoeg), Harold Stanley jt, tekkis 16. septembril 1935 vastusena Glassi-Steagalli seadusele, mis nõudis äri- ja investeerimispanganduse ettevõtetelt aktsiate nimiväärtuste tükeldamist. Esimesel tegevusaastal tegutses ettevõte 24% turuosaga (1,1 miljardit USA dollarit) avalike pakkumiste ja erainvesteeringute valdkonnas.

Praegune Morgan Stanley on algse Morgan Stanley ja Dean Witter Discover & Co 1997. aastal aset leidnud ühinemise tulemus. Dean Witteri esimehest ja tegevjuhist Philip J. Purcellist sai ühinenud ettevõtte Morgan Stanley Dean Witter Discover & Co. esimees ja tegevjuht.

2001. aastal muudeti ettevõtte nimi siiski tagasi Morgan Stanleyks. Tänapäeval on ettevõtte peamised ärivaldkonnad institutsionaalsed väärtpaberid, varahaldus ja investeeringute haldamine.