Minu väike poni

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu Väike Poni (inglise keeles My Little Pony) on meelelahutuse frantsiis, mille on loonud Hasbro. Algselt valmisati vaid poni kujulisi mänguasju, hiljem on lisandunud animeeritud sari "My Little Pony: Friendship Is Magic" ja film "My Little Pony: The Movie".

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

My Pretty Pony[muuda | muuda lähteteksti]

My Little Pony eelkäija oli My Pretty Pony, poni kujukesed, mida Hasbro tutvustas 1981. aastal. Ponid olid tehtud plastikust, umbes 25cm kõrgused ning nad liigutasid oma kõrvu, vihistasid oma sabasid ja pilgutasid ühte silma. Nendele järgnesid väiksemat sorti ponid, kellel olid taguotsal juba sümbolid nagu tänapäevastele My Little Pony'dele kohane.

1982–1992[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast My Pretty Pony'de kehva läbilööki tõi Hasbro veel turule kuus väiksemat erinevat värvi poni kujukest My Little Pony nime all. Ponide kogujad nimetavad neid kujukesi "Esimseks Generatsiooniks".

1997–1999[muuda | muuda lähteteksti]

1997. aastal tehti ponidele uuendusi. Nimelt olid "Teise Generatsiooni" ponidel uued poosid, kalliskividest silmad, pööratavad pead ning nad olid väiksemad, kõhnemad ja neil olid pikemad jalad. Nende müümine lõpetati U.S.'is 1999 aastal, kuid neid toodeti edasi Lääne-Euroopas müümiseks. Paljud olid tavalised ponnid, kuid tehti ka mõned ükssarvikud. 1998. aastal tuli müügile My Little Pony virtuaalse loomakese mäng My Little Pony: Friendship Gardens

2003–2009[muuda | muuda lähteteksti]

Uuendatud mängulelud, mis tulid müügile 2003. aastal, olid suunatud väiksematele lastele, kui eelmised. Kogujad kutsuvad neid "Kolmandaks Generatsiooniks"

2010-olevik[muuda | muuda lähteteksti]

Neid ponisid kutsutakse mitteametlikult "Neljandaks Generatsiooniks". Tegevus toimub väljamõeldud paigas nimega Equestria ja peategelased on Twilight Sparkle, Spike, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Applejack, Rarity and Fluttershy. Neil on ka palju täiskasvanud fänne.