Metslane Cohen

Allikas: Vikipeedia

Metslane Cohen (ka Tšingis-Cohen; inglise keeles Cohen the Barbarian) on inglise kirjaniku Terry Pratchetti Kettamaailma raamatusarja tegelane.

Cohen esineb Pratchetti raamatutes umbes 90-aastase kõhetu vanamehena, kes enamasti kannab vaid niudevööd ja musta sidet üle ühe silma, peale nende ka vana hambulist mõõka. Cohen on Kettamaailma kuulsaim ja vanim kangelane, kes on eriti osav mittesuremises. Esimestes Kettamaailma raamatutes on tal tõsiseid probleeme rääkimise ja söömisega, kuna ta on kaotanud kõik oma hambad. Hiljem muretseb ta endale aga trollihammastest ehk teemantidest proteesid.

Kahes raamatus ("Huvitav aeg" ja "Viimane kangelane") juhib Cohen, kes nimetab end Tšingis-Coheniks, Hõbehordiks kutsutavat eakate kangelaste salka, kes on samuti ellujäämises äärmiselt vilunud. Esimeses raamatus vallutab Cohen koos Hõbehordiga Agatea impeeriumi ja saab imperaatoriks, kuid teise raamatu alguseks on ta sellest tüdinud ja otsustab jumalatele tule tagasi viia. See toob peaaegu kaasa Kettamaailma huku, kuid sellest aru saanud, otsustavad Cohen ja teised kangelased end ise ohverdada. Coheni ja teiste surm raamatu lõpus pole siiski päris kindel.

Metslane Cohen on üpris selgelt barbar Conani paroodia.