Melanie Martinez

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Melanie Martinez (2016)

Melanie Adele Martinez, tuntud kui Melanie Martinez, (sündinud 28. aprillil 1995) on USA laulja, laulukirjutaja ja fotograaf.

Martinez sündis New Yorgis Queensi linnaosas Astoria linnajaos ja kasvas üles Baldwinis. Keskkooli esimesel aastal osales ta telesaates MSG Varsity Talent Show ja sai laiemalt tuntuks 2012. aastal pärast osalemist talendisaates The Voice. Ta jõudis saates kuue parima hulka ja lahkus saatest 5. nädalal.

Pärast saatest lahkumist alustas ta tööd sooloartistina. 9. veebruaril 2014 avaldas Martinez oma debüütsingli Dollhouse. Dollhouse on tema kõige populaarsem singel ning RIAA (Recording Industry Association of America) kuulutas selle kuldplaadiks ning 2017. aasta veebruaris ka plaatinaplaadiks. 7. aprillil 2014 sõlmis Martinez lepingu plaadifirmaga Atlantic Records ning 19. mail tuli välja tema debüüt-EP Dollhouse. Dollhouse-ilt avaldati üks singel, Carousel, mis kuulutati samuti kuldplaadiks.

Martinez avaldas oma debüütstuudioalbumi Cry Baby 14. augustil 2015. See saavutas edetabelis Billboard 200 kuuenda koha ja sai kuld- ja plaatinaplaadi staatuse. Kolm singlit sellelt albumilt, Pity Party, Soap ning Sippy Cup avaldati enne albumi väljatulekut. Soap ning Sippy Cup on sertifitseeritud kuld- ning Pity Party plaatinaplaadiks.

Martinez-i teine stuudioalbum K-12 avaldatakse 6. septembril 2019. Albumiga avaldatakse ka albumi teemaga kaasaskäiv samanimeline film, mille režissööriks on Martinez ise ning milles ta ka peaosa mängib.

Martinezt peetakse üheks "The Voice"-i kõige õnnestunumaks leiuks. Ta on tuntud oma kahte värvi juuste poolest.