Melanie Martinez

Allikas: Vikipeedia

Melanie Adele Martinez, lauljanimega Melanie Martinez, (sündinud 28. aprillil 1995) on Ameerika laulja, laulukirjutaja ja fotograaf.

Sündinud Queensis Astorias ja kasvanud New Yorgi osariigis Baldwinis, osales ta keskkooli esimesel aastal telesaates "MSG Varsity Talent Show" ja hiljem tõusis esile 2012. aastal pärast ilmumist Ameerika talendisaates "The Voice" ja jõudis saates Top 6 hulka pärast saatest kõrvaldamist 5. nädalal.

Pärast saatest lahkumist alustas ta iseseisvalt tööd originaalse materjali tegemisel. Ta oli tugevalt toetatud oma fännide poolt ning lasi välja muusikavideo oma esimese singli "Dollhouse" jaoks. "Dollhouse" on tema kõige populaarsem singel tänapäevani, saanud RIAA (Recording Industry Association of America) kuldplaadiks. Alla kirjutanud Atlantic Recordsile, varsti pärast seda avaldas ta oma debüüt-EP "(Extended Play)", "Dollhouse" (2014).

Martinez avaldas hiljem oma debüütstuudioalbumi "Cry Baby" (2015), mis oli 6. kohal Billboard 200-s ja oli sertifitseeritud kuldseks RIAA poolt. Kolm singlit sealt albumilt olid avaldatud kuude jooksul enne albumi väljatulekut. Tema teine stuudio album on valmimisel ja peaks välja tulema jaanuaris 2018.

Martinezt on tihti nimetatud telesaatesarja "The Voice" kõige õnnestunumaks leiuks. Ta on tuntud oma kahte värvi värvitud juuste poolest.