Melanie Martinez

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Melanie Martinez (2014)

Melanie Adele Martinez, lauljanimega Melanie Martinez, (sündinud 28. aprillil 1995) on Ameerika laulja, laulukirjutaja ja fotograaf.

Martinez sündis New Yorgis Queensi linnaosas Astoria linnajaos ja kasvas üles New Yorgi osariigis Baldwinis. Keskkooli esimesel aastal osales ta telesaates "MSG Varsity Talent Show" ja sai laiemalt tuntuks 2012. aastal pärast osalemist talendisaates "The Voice". Ta jõudis saates kuue parima hulka ja lahkus saatest 5. nädalal.

Pärast saatest lahkumist alustas ta tööd sooloartistina. Ta kogus oma jälgijate abiga üle 10 000 dollari ning lasi välja muusikavideo oma esimese singli "Dollhouse" jaoks. "Dollhouse" on tema kõige populaarsem singel ning RIAA (Recording Industry Association of America) kuulutas selle kuldplaadiks ja 2017. aasta veebruaris ka plaatinaplaadiks. Pärast Atlantic Recordsiga plaadilepingu sõlmimist avaldas ta oma debüüt-EP "Dollhouse" (2014).

Martinez avaldas oma debüütstuudioalbumi "Cry Baby" 14. augustil 2015. See saavutas edetabelis Billboard 200 kuuenda koha ja sai kuld- ja plaatinaplaadi staatuse. Kolm singlit sellelt albumilt, "Pity Party", "Soap" ning "Sippy Cup" avaldati enne albumi väljatulekut. "Soap" ning "Sippy Cup" on sertifitseeritud kuld- ning "Pity Party" plaatinaplaadiks. Tema teine stuudioalbum "K-12" tuleb välja 6. septembril 2019. Albumiga avaldatakse ka albumi teemaga kaasaskäiv samanimeline film, mille režissööriks on Martinez ise. Martinezt peetakse üheks "The Voice"-i kõige õnnestunumaks leiuks. Ta on tuntud oma kahte värvi juuste poolest.