Marmelaad

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Marmelaad on magus kondiitritoode, mis on valmistanud mahlast, puuvilja viljalihast, puuvilja koorest, puuvilja- või marjapüreest, keedetud suhkru ja veega. Marmelaadi valmistamiseks sageli kasutavad tsitruselise. Marmelaadi lisatakse ka toidulisandeid (nt. värvaines, maitseaines jne.)[1]

Tükiline želee marmelaad
Närimis tükiline marmelaad

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Marmelaadi ajalugu algas veel Vana Greekas. Greeklased keedsid küdooniat meega, et oleks magus. Kreeklased nimetasid seda massi "melomeli" (õun meega). Sõna marmelaad tuli meile portugali keelest "marmelada". Seda maiust said süüa ainult rikkad inimesed ja kuninga pere. Praegu iga riigis on oma marmelaad. [2]

Marmelaadi valmistamine[muuda | muuda lähteteksti]

Vabrikus hästi hõõrurud puuvilja- või marjapüree koos tarretistaolise ainetega keedetakse vaakumaparaatis suhkruga. Kui mass jahtub kumi 85°C, siis sisse segatakse värvained, maitseaineid ja teisi aineid. Spetsiaalse masinas mass vormistakse, jahutakse ja natuke kuivatakse. Et marmelaad parem säiliks ja ei jääks niiskeks, teda suhkruga üle puistakse.[3]

Suurtükiline (vene) marmelaad

Põhilised sordid[muuda | muuda lähteteksti]

Marmelaadi põhilised sordid on:

Tükiline želee marmelaad- klassikaline marmelaad. Kujundatud nagu üksikud kommid, pehmed ja suhkru pealiskiht. Näiteks: tsitruse viilud, pallid ja muud kujund suhkruga.

Närimis tükiline marmelaad- klassikaline euroopa marmelaad. Millel on kõvem ja venitavam konsistents, palju erinevaid maitse ja vorme. Näiteks: karukesed, marmelaadi oad, lagtritsa assorti ja muud närimis marmelaadi kommid.

Inglismaa traditsiooniline marmelaad

Inglismaa traditsiooniline marmelaad- tsitruse džemm leiva peale määrimiseks.[4]

Suurtükiline (vene) marmelaad- konsistens meenutab kõva tarretist, toodetakse tavaliselt suure tükiga. Mõnikord ka purgis, kuhu valatakse kuumana ja ootavad kuni ta jahtub. Lõigatakse noaga. Näiteks: guaava marmelaad (Ladina-Ameerika), küdoonia marmelaad (Italiia ja Portugaal), vene plaat õuna või ploomi marmelaad.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Wolf, B. “Confectionery and Sugar-Based Foods". 2016. Reference Module in Food Science. Elsevier Inc. Vaadatud detsembris 2021.
  2. Randell, S. “A pot of Marmalade: The ultimate guide to making and cooking with marmalade”. 2017. London: Saltyard Books. pp. 11. Vaadatud detsembris 2021.
  3. Ручинка, Н. “Мармелад”. 2015. Журнал: „Химия и жизнь” Volume 3. Russia: издфтельство «Наука». Vaadatud detsembris 2021.
  4. Wilson, C. A. “The book of Marmalade”. 1985. University of Pennsylvania Press, Philadelphia. Vaadatud detsembris 2021.