Malli arutelu:Romantism

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Sellist laialivalguva sisuga navigeerimismalli pole minu meelest tarvis. Valik pealegi on subjektiivne. 90.190.114.172 2. september 2011, kell 19:52 (EEST)

Minu meelest jällegi on. Romantism on kultuuriloos ysna konkreetse sisuga mõiste ning seda saab niimoodi koondada kyll. Vt en:Template:Romanticism, kust sinne mall ilmselt ka pärit on. Mis subjektiivsusse puutub, siis suurem osa vikipeedilistest liigitustest on mingil määral subjektiivsed; samas ei vaidle enamik asjatundjaid vastu, kui romantismiga seostatakse näiteks Byronit. --Oop 3. september 2011, kell 13:46 (EEST)
Kuskile navigeerida siinne malle kindlasti aitab ja mõnda kohta, kuhu kah pruugiks, jällegi mitte. Nojah, süsteemi loomise kultuur on erinev eri vikides. Saksa vikist jällegi ei leia selliseid navigeerimismalle, milles pole toodud üheliigilised märksõnad, mida on kindel arv. Byroni üle võib-olla ei vaidle, aga teiste? Ebamäärasus teeb asja keeruliseks ja seda poleks tarvis. 90.190.114.172 3. september 2011, kell 14:18 (EEST)
minu meelest on seda malli vaja kyll. kirjandus ja romantism ongi võrdlemisi hägused valdkonnad, nende mõistmisel on vast säärased väljapaistvamatest esindajatest moodustatud hulgad kasulikumad kui ranged definitsioonid. inglise kirjanduse koha pealt (ega seda eesti emakeelega inimeste hulgas eriti hästi ei tunta ju?) meeldib mulle kyll, et on selle ajastu ja vaimsuse olulisemad esindajad kokku grupeeritud. Ohpuu 14. oktoober 2011, kell 14:33 (EEST)