Malli arutelu:Programmeerimiskeel

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eesti keeles on disainer tootekujunduskunstnik. Programmeerimiskeeli ei loo kunstnikud. Disaineri asemel peaks kasutama mõnda teist sõna, mis iseloomustaks programmeerimiskeele loojat täpsemalt, aga lihtsalt autor või mõnel juhul idee autor sobiks paremini kui disainer. Valju 3. aprill 2010, kell 13:04 (EEST)

Minul selle koha pealt rangeid seisukohti pole. Autor oleks mu meelest OK. Rene 3. aprill 2010, kell 14:45 (EEST)
Malli tegemisel kirjutasin sinna "looja". See tundub pisut paremini sobivat kui "autor". Ehk võiks see jääda? Myriwe 4. aprill 2010, kell 15:22 (EEST)
Panin disaineri asemele "Looja". Vaatab kuidas tundub. Muutuja nimeks jäi praegu veel "disainer". Rene 11. aprill 2010, kell 12:33 (EEST)

Üks asi veel – "mõjutatud keeltest" ja "mõjutanud keeli" on väga subjektiivne. Ma tean, et see on inglise wikis olemas, aga siiski (pole midagi väga teha loendiga programmeerimiskeeltest, millest mõned pole ehk isegi laiatarbeliselt levinud). Leian, et infokast peaks olema primaarsema info jaoks. Selliseid asju nagu mõjutused ja mõjutamused võiks ehk artiklitekstis mainida, aga mitte mallis. Myriwe 4. aprill 2010, kell 15:22 (EEST)

Ei ütleks, et tegu on millegi väga subjektiivsega. Enamasti on need mõjutused päris hästi tuvastatavad. Eriti lihtsalt on jälgitavad süntaksilised mõjud. Ka ideelised mõjutused on tihtipeale dokumenteeritud interviuudes keele loojatega ja mujal. Isiklikult leian, et see mõjutuste asi seal infokastis on päris mõnus navigatsioonivahend - palju parem kui mingi üldine programmeerimiskeelte loend. Mööda mõjutajaid liikudes jõuab välja Fortrani, Lispi ja teiste esivanemate juurde. Vaadates mõjutatavate loendit saab aimu kui mõjuvõimsa ja ajalooliselt tähtsa keelega on tegemist. Rene 11. aprill 2010, kell 12:30 (EEST)