Malli arutelu:Infokast

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

See mall jääb tõlkimata, et oleks lihtsam üle tuua ingliskeelseid malle. Kõik teised mallid, mis seda malli kasutavad tuleks tõlkida. Kaasaarvatud väljad vasakulpool võrdusmärki. --Tiuks 14. märts 2009, kell 21:38 (UTC)


Mul ei õnnestu numbriga parameetritele eestikeelseid vasteid lisada ilma moodulis neid kõiki välja kirjutamata (silt1=label1, silt2=label2 jne). Ma oletan, et saab ka nii, et piisaks parameetri esimesele poolele vaste lisamisest (silt=label). Cumbril, oskad ehk sa? (Katsetamiseks panin eestikeelsed parameetrid siia kasutamata malli.) Pikne 8. august 2018, kell 17:29 (EEST)

Nüüd peaks liivakastimoodulis töötama. Moodulis tuleb funktsioonis mapToLocal() malli argumendid ära vastendada. Number siin koodis mapMultipleArgs(args, 'andmed', 'data', 10) peaks olema nii suur, kui suureks argumendi numbrid võivad ulatuda. Testinud ma põhjalikult pole. Cumbril 8. august 2018, kell 23:38 (EEST)
Testisin niipalju, et olemasolevad infoboxi mallid katki ei lähe ning saab saab ka ingliskeelseid ja eestikeelseid parameetreid vaheldumisi kasutada (nt label1, andmed1). Cumbril 9. august 2018, kell 00:14 (EEST)
Tänan! Lihtsustasin koodi veidike ja tegin nii, et numbriga parameetri vastendus töötaks ka ilma numbrita (nt alapealkiri1 ja alapealkiri). See "step" funktsiooni parameetrina peaks näitama mitme puuduva (mitte väärtusega ega tühja) argumendi järel suurema numbriga argumentide otsimisest loobuda. Katsetasin erinevaid parameetrite kombinatsioone ja üldjoontes paistab töötavat. Originaaliga võrreldes on see iseärasus, et kui tuua ära näiteks väärtusega parameetrid 'alapealkiri4', 'alapealkiri13' ja 'alapealkirjastiil13', siis viimane parameeter ei tööta. Ingliskeelsete parameetritega 'subheader' ja 'subheaderstyle' töötab, kuna vastavas funktsioonis on see sõltuvuse osa (depend). Aga see võib-olla ei ole oluline, kuna on ebatõenäoline, et keegi sellise ebatavalise kasutuse otsa komistab. Seda ka, et kui parameetreid läbisegi eesti ja inglise keeles kasutada, siis samuse stepi tõttu võivad kaotsi minna mõned parameetrid, mis ühes keeles parameetrite korral oleks näha. Aga see oleks siis jälle üsna ebatavaline kasutus ja võimalikku kaotsiminemist tuleb niikuinii jälgida ka ühes keeles parameetrite korral. Kui sa midagi täiustada ei taha või kui sa ei märka, et ma midagi ära oleks rikkunud, siis ma võtan selle koodi kasutusele. Pikne 9. august 2018, kell 19:11 (EEST)
Vaatan selle veel üle; tahaks need anomaaliad, mis sa mainisid, likvideerida. (Pmst võib juba koodi ära live'i kopeerida ka, kui on selge, et ta suuremas osas töötab.) Üritasin koodi teha nii, et see oleks mõnda teise moodulisse, kus ka numbriga argumendid kasutusel, kergesti kopeeritav. Sa lihtsustasid selle osa ka välja :) (Näiteks args on siin moodulis n-ö globaalne muutuja, kuid igas moodulis ei pruugi olla (ja ka tabeli nimi võib teine olla); just seepärast andsin selle funktsioonides argumendina edasi. Modulaarsuse mõttes on hea, kui funktsioonid sõltuvad oma keskkonnast nii vähe kui võimalik.) Muutujate nimede osas läks küll asi paremaks. Cumbril 10. august 2018, kell 00:20 (EEST)