Malli arutelu:ELriigid

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kas ja kuidas oleks õige, näiteks Põhja-Iiri Ühendkuningriik ? Info pärineb http://www.euroinfo.ee/riigid.html naine 21:40, 25 Jun 2004 (UTC)

ahhaa on juba olemas :( naine 21:49, 25 Jun 2004 (UTC)

Vaata Maailma maad. - Urmas 23:03, 25 Jun 2004 (UTC)

Viimane muutus tegi asja minu nägemist mööda koledaks. See mall kukub stiililt välja teiste riike ja haldusüksusi sisaldavate mallide reast. Nii kirja suuruselt, illustratsioonide paigutuselt (eriti!) kui värvidelt (õigemini eri värvi alade laiuselt). Artiklites ei jää asi ilus. :( - Urmas 31. detsember 2006, kell 10:27 (UTC)

Nõus. Võiks tagasi pöörata. --Metsavend 31. detsember 2006, kell 10:30 (UTC)
Pöörasin tagasi, kuid kahjuks vist kaks muutust, mitte ühe. :( - Urmas 2. jaanuar 2007, kell 13:54 (UTC)
mind häirib selle malli praeguse seisu juures esmajoones kaks asja, a) see et pilt on paremal pool ääres, kui küsid miks siis vastus on, et mina hakkan lugema siiski vasakult poolt äärest (ja arvan et logo, lipp, vapp või mis iganes on ka parem kui asub vasakul ütlen seda puhtpraktilisest veebikasutamise kogemusest) ja muide selle navigeerimismalliga on praeguste css-failide seisu juures see lugu, et juhul kui ühele lehele pannakse mitu sellist navigeerimismalli, jäävad neist nähtavaks üksnes tiitelread; b) häirib see et tiitelrida on arutult suur (vertikaalsuunas)
muud märkused: c) teadmiseks mallide ja ka üleüldse loetelude koostajaile, enne eraldusjoont (olgu selleks siis püstkriips või sidekriips /seda viimast ei kasutaks ma mallides üleüldse, sest võib tekitada assotsiatsioone/ tuleb kasutada mitte tavalist tühikut vaid mittemurtavat tühikut / / sest pole eriti ilus see, kui rida hakkab peale näiteks poolituskriipsuga, mida tavalise tühiku puhul pahatihti juhtub (veebitegemise eripära) d) küsimus teadjamatele - kunagi nagu on veebitegemise puhul õpetatud, et värvide kirjeldamiseks on mõtet kasutada üksnes arve 0,3,6,9,c ja f (et iga kolmandat väärtust) - kas praeguseks on olukord muutunud?
miks ma selle malli aga ära muutsin on see, et lõppkokkuvõttes oleks parem kui valdav enamus navigeerimismallidest näeksid ühtemoodi välja, praeguse seisuga on mõned ühesugused, mõned teistsugused, muide minu jaoks kõige koledam nendest on [Mall:CHN] aga see selleks, saan sust Urmas aru, et sa eelistad seda oma tehtud haldusüksuste malli, mina olen siin praegusel ajal kasutama hakanud seda mis ma siiagi malli sisse tõin, suurt sisulist vahet nendel ju pole ning jätsin nagu võimaluse et võiks nagu asja arutada... vastukaja kahjuks ei mingisugust ja nüüd sa siis avastasid... - Ahsoous 2. jaanuar 2007, kell 15:48 (UTC)
a) Minu jaoks ei ole vahet, kas illustratsioon asub paremal või vasakul. Sisuliselt on selle näol tegu ebaolulise ja mittevajaliku asjaga. Kole oli asja juures see, et see lipp ei mahtunud ei päise ritta ega üksuste reale, vaid paigutus suvaliselt mõlema peale. Lipp, erinevalt vapist, on selgelt vertikaalsuunaline illustratsioon ja sellega tuleks arvestada.
b) Tiitelrea vertikaalsuunaline ulatus on see, mis pigem seotud ekraani laiuse ja kirja suurusega ekraanil.
c) Ise eelistaksin eraldamiseks punkti/tärni, mitte lahutavat püst- ega mitmetimõistetavat sidekriipsu.
vastused
a) ta ei paigutu mitte just väga suvalisse kohta ja kui mall on kokku klapitud ei ole sea üldse mitte näha... ning juhul kui lehel on üle ühe sellise malli on nad kõik koos
b) täpsustuseks - mitte ainult, kui ikka pilt sees on siis sõltub ka sellest...
c) see on ehk ka ühtlase stiili küsimus ... praeguse seisuga eelistan ise iga kell püstkriipsu, asi selles, et ka kategooriate reas on eraldajaks samuti püstkriips (ja sidekriips on imho kõige halvem variant just selle mitmetimõistetavuse pärast)
Kirjutasin sellest, mida oleks mallide juures vaja: võimalust neid kokku klappida. Ma muidugi arvestasin, et see asi on lihtsasti, ilma mallide välimust muutmata tehtav. - Urmas 2. jaanuar 2007, kell 18:53 (UTC)
vaata, mallidele saab ühtlase välimuse anda siis kui nad on miskitmoodi sarnaselt kirjutatud... praegu on neid ikka väga paljudes eri dialektides loodud ja nendes korra loomiseks tuleks nad suht ümber kirjutada... muide, nende mallide ümberseadistamiseks mis on rajatud mallile Mall:Haldus piisab kui asendada selle haldusmalli kood näiteks ...
{{Navigeerimismall
| päis = {{{päis}}}
| sisu = {{{üksused}}}
| kategooria = {{{kategooria|}}}
}}
{{#if:{{{päis2|}}}|{{Navigeerimismall|päis={{{päis2}}}|sisu={{{üksused2}}}}}}}
<noinclude>[[Kategooria:Navigeerimismallid|{{PAGENAME}}]]</noinclude>

ning lisada malli Navigeerimismall rida

{{#if:{{{kategooria|}}}|<includeonly>[[Kategooria:{{{kategooria}}}]]</includeonly>}}

ainuke mis ei satu ühtlaselt samasse kohta on pilt (jääb sinna kuhu tal on algselt kästud jääda) ning siis jõuaks ajapikku asjad ümber korraldada (analoogiliselt saab asja teha ka vastupidiselt), aga nende ülejäänud mallidega mis millelegi ei toetu on muidugi see jama, et nende välimuse muutmiseks tuleb iga mall eraldi ümber kirjutada. - Ahsoous 2. jaanuar 2007, kell 20:12 (UTC)