Makassar

Allikas: Vikipeedia

Makassar (Macassar, Mangkasar) on Lõuna-Sulawesi pealinn Indoneesias, mis on koguni miljonilinn ning seega ka saare suurim linn. 1971-1999 aastatel nimetati linna ka Ujung Pandang.

Linna pindala on 175.77 km2 ja rahvaarv on ligi 1.4 miljonit.[1]

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Sulawesi kirju minevik on lugu vürtsidest, välis-meremeestest, sultanitest ja vürtside vedu kontrollivast võõrvõimust. Enamik Lõuna-Sulawesi varasest ajaloost on jäädvustatud vanade tekstidena, mille juured küündivad 13.-14. sajandisse. Kuueteistkümnenda sajandi alguses oli Makassar üks peamisi kaubanduskeskusi Ida-Indoneesais ning sai õige pea üheks suurimaks linnaks Ida-Aasias.

Rahvustoit[muuda | muuda lähteteksti]

Makassaril on mitmeid erinevaid rahvustoite. Neist kõige kuulsam on Coto hautis, veiselihatükid pähklite ja vürtside seguga, mis sisaldab ka veise aju, keelt ja soolestikku. Konro, liharoog ribidest, on samuti populaarne Makassari rahvustoit. Nii Cotot kui ka Konrot süüakse tavaliselt Burasaga, mis on liimjas riis kookospiima ja pruunistatud kookospähkli tükkidega. Makassarilt on pärit ka banaanid, mis on pressitud, grillitud ja kaetud peotäie suhkruga.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]