Liv Tyler

Allikas: Vikipeedia
Liv Tyler
Liv Tyler (2008)
Sünninimi Liv Rundgren
Sünniaeg 1. juuli 1977 (46-aastane)
Sünnikoht New York, USA
Amet näitleja
Tegev 1994
Elukaaslane David Gardner (2014 – )

Liv Rundgren Tyler (sünninimega Liv Rundgren; sündinud 1. juulil 1977) on Ameerika Ühendriikide näitleja ja endine modell.

Ta vanemad on Aerosmithi laulja Steven Tyler ja modell Bebe Buell. Aastail 1972–1979 elas Buell koos rokkmuusik Todd Rundgreniga. Ootamatult jäi Buell lühiajalisest suhtest Tyleriga rasedaks ning sündis tütar. Kuna aga Steven Tyler oli aga tollal narkosõltuvuse küüsis, siis Buell lapse kaitsmiseks kinnitas, et lapse isa on Rundgren, ning lapse nimeks sai Liv Rundgren. Eesnimi Liv pandi lapsele Norra näitleja Liv Ullmanni järgi. Kaheksaaastaselt kohtus Liv Steven Tyleriga ja ning pani tähele suurt sarnasust ta tütre Miaga. Ema käest järgi pärides sai ta tõe teada ning modellikarjääri alustades kuus aastat hiljem (1991) hakkas ta kasutama oma perekonnanimena Tyler ning säilitas senise perekonnanime keskmise nimena.

Tyler alustas modellikarjääri 14-aastaselt, aga loobus sellest vähem kui aasta hiljem, et keskenduda näitlemisele. 1994. aastal osales ta koos Alicia Silverstone'i ja Jason Londoniga Aerosmithi laulu "Crazy" videos. Ka tegi ta oma filmidebüüdi 1994. aastal. Rahvusvahelise tuntuse näitlejana sai ta 1996. aastal mängides peaosa Bernardo Bertolucci filmis "Io ballo da sola" (rahvusvahelise pealkirjaga "Stealing Beauty", eestikeelse pealkirjaga "Süütust näpates"). Tema ilmselt tuntuim roll on "Sõrmuste isanda" triloogias filmides " Sõrmuse vennaskond" (2001), " Kaks kantsi" (2002) ja " Kuninga tagasitulek" (2003) kehastatud haldjas Arwen.

Liv Tyler oli 2003. aastal UNICEF-i USA hea tahte saadik.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]