Leedi

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib daamidest; küla kohta Jõgevamaal loe artiklit Leedi (Jõgeva); endise küla kohta Raplamaal vaata artiklit Leedi (Kaiu); sellist pealkirja kannab eesti keeles Kenny Rogersi üks suurimaid hitte, tolle laulu kohta vaata artiklit Lady (Kenny Rogersi laul)

20. sajandi alguse Iiri näitekirjanik ja folklorist leedi Augusta Gregory kehastas mõne hinnangu kohaselt daamilikkuse ideaale

Leedi (inglise keeles Lady) on kõrgaadlisse kuuluva naise tiitel Suurbritannias, lordi naissoost vaste; tänapäeval ka üldisemalt daamide kohta kasutatav sõna.

Tavaliselt seostatakse sõna leedi nüüdisajalgi daamiliku käitumise või kõrgklassi päritoluga. Seda kasutatakse ka vastena sõnale "džentelmen" fraasis "leedid ja džentelmenid", mis vastab sisuliselt kõnetusele "Daamid ja härrad!".

Inglise keeles kasutatakse sõna lady ka madalama klassi kohta, näiteks võidakse koristajat nimetada cleaning lady (sõna-sõnalt "puhastusleedi" või "puhastusdaam"), samuti irooniliselt (näiteks naisvangide või prostituutide kohta).