Kurenokajälg

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kurenokajälg imiku kuklal

Kurenokajälg (Naevus simplex, Naevus flammeus nuchae)[1] on umbes kolmandikul kõigist vastsündinutest esinev ajutine harilik sünnimärk, mida põhjustab kaasasündinud kapillaarne väärareng.[2] Kurenokajälg võib ilmuda ka esimestel elukuudel.

Kurenokajälg on tumeroosa. Piirjooned on ebakorrapärased. See asetseb laugudel, otsmiku keskel või kuklal juuksepiiril, vahel ka mujal, näiteks ninaotsas või ülahuulel. Neid võib olla ka mitu. Algul on kurenokajälg väga silmatorkav. Nutu ajal tuleb see rohkem esile, muutudes tumedamaks. Toatemperatuuri muutudes võib see muutuda heledamaks või tumedamaks. Vajutamisel muutub see kahvatuks, kuid säilitab punaka värvuse.

Kurenokajälg kaob mõne kuuga. 18 kuu jooksul on ta alati kadunud, välja arvatud kuklal asetsev kurenokajälg, mis tavaliselt säilib aastateks, kuid enamasti jääb juuste alla. Väga heledanahalistel täiskasvanutel võib ka mujal asetsev kurenokajälg olla aimatav.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Mary Ann Fletcher: "Physical Diagnosis in Neonatology"
  2. James, William; Berger, Timothy; Elston, Dirk (2005). Andrews' Diseases of the Skin: Clinical Dermatology. (10th ed.). Saunders. Lk 169. ISBN 0-7216-2921-0.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]