Kehtivuskinnituse teenus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kehtivuskinnituse teenus on Sertifitseerimiskeskuse (SK) teenus, mille kaudu on võimalik kontrollida, kas isikut tõendava dokumendi sertifikaadid on kehtivad või mitte.

Sertifikaatide kõrval pakub SK erinevaid info- ja kehtivusteenuseid, mille kaudu saab infot sertifikaatide kehtivuse kohta ning mis on muuhulgas vajalikud digitaalallkirja kasutamiseks. Kehtivusteenused on oluline komponent digitaalallkirjade kehtivuse tagamisel. Digitaalallkirja seaduse[1] kohaselt kehtivad ainult need allkirjad, mis on antud allkirja andmise hetkel kehtiva sertifikaadiga. Samas peab olema võimalik kontrollida allkirja õigsust ka peale sertifikaadi kehtivusaja lõppu või tühistamist. Selleks pakubki SK kehtivusteenuseid, mille kaudu saab digitaalallkirjale lisada vajaliku tehnilise tõestusmaterjali.

Kehtivuskinnituse teenus lisab digitaalallkirjadele õigusjõu. Teenuse käigus lisatakse digitaalallkirjale automaatselt elektrooniline märge, mis määratleb ära allkirja andmise aja ja näitab, et allkirja andmiseks kasutatud sertifikaat sel hetkel kehtis. Kui allkirja andmise aeg pole digitaalallkirja seaduse nõuetele vastaval viisil ära näidatud, on digitaalallkiri kehtetu. Kehtivuskinnituse teenuse teine kasutusvaldkond on isikutuvastusel sertifikaadi kehtivuse reaalajas kontrollimine.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]