Kategooria arutelu:Suusatamine

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Suusatamine ongi ju sport. --Pelmeen10 4. jaanuar 2011, kell 22:26 (EET)

Ma juba ei tea, kuhu kirjutada. Panen siis oma arvamuse siia. Tegin kategooriapuu praeguse seisu ja panin sinna vaidlusalused spordialad. Rasvaselt on need, millele tahan tähelepanu juhtida.

SPORDIALAD (murdmaasuusatamine, laskesuusatamine, suusahüpped, suusatamine jne)

  • SUUSATAMINE (murdmaasuusatamine, laskesuusatamine, kahevõistlus, laskesuusatamine; PÕHJA suusaalad (siia kuuluvad muidu suusahüpped, kahevõstlus ja murdmaasuusatamine))
    • MURDMAASUUSATAMINE (OM, murdmaasuusatajad)
    • LASKESUUSATAMINE (OM, MM, laskesuusatajad)
    • PÕHJA SUUSAALAD (kahevõsitlus, murdmaasuusatamine, suusahüpped, OM, MM)
    • KAHEVÕISTLUS (kahevõistlejad, OM)

Küsimus: mida teha põhja suusaaladega kuhu kuuluvad jällegi murdmaasuusatamine, kahevõistlus ja Põhja suusaalade OM, ja MM). Praegu on nad kõik suusatamise all. Ma leian, et loogilisem oleks jätta Kategooria:Suusasport ja sinna alla koondada laskesuusatamine ja põhja suusaalad eraldi ja mäesuusatamine jne. Suusatamine kui kategooria üldse rahule jätta ja kustutada. Iseenesest võib ka kõik vahelt ära jätta ja panna kirja spordialade alla, Aga kuhu jääb siis mõiste Põhja suusaalad?

Näiteks Talisport? -- Ahsoous 25. veebruar 2011, kell 22:45 (EET)
Probleem nüüd selles, et laskesuusatajatel ja mäesuusatajatel on oma MM, aga murdmaa ja suusahüppajad võistlevad ühisel MMil, põhja suusaalade mm-il. Kuhu see paigutada? --Mona 26. veebruar 2011, kell 00:02 (EET)
On ka veel suusalennu maailmameistrivõistlused -- Ahsoous 26. veebruar 2011, kell 00:05 (EET)

Võibolla läks kõik segasemaks, võibolla see aitab meil edasi mõelda. Mõtlen ka veel edasi, ehk jäi midagi ütlemata :). Sellega ma olen juba nõus, et olgu siis kõik murdmaasuusatajad, mitte suusatajad. --Mona 25. veebruar 2011, kell 19:46 (EET)

Ja kuidas suusarolleritega sõitjaid nimetatakse? -- Ahsoous 25. veebruar 2011, kell 23:15 (EET)
Tõtt öelda, sellisest alast pole ma kuulnudki :)--Mona 26. veebruar 2011, kell 00:05 (EET)
en:Roller skiing - peetakse mitteametlikke mm-e --Ahsoous 26. veebruar 2011, kell 00:16 (EET)
. :) aaa need, ma ei tea mis ma mõtlesin, rollerite peale vist :). Jah, Otepää suverulli ka ju korraldatakse. --Mona 26. veebruar 2011, kell 00:34 (EET)
No kui suusatamise kategooria kustutada, siis olen pmts nõus. Pelmeen10 25. veebruar 2011, kell 21:03 (EET)
Meil võiks olla selline mall: en:Template:Category redirect, mille võiks siis suusatamisele panna. Pelmeen10 25. veebruar 2011, kell 21:23 (EET)
Võib-olla on segadust tekitanud see, et olete kategooria määramisel loobunud kasutamast sõna suusasport, mis hõlmab kõiki alasid ülalolevas loetelus ehk spordialasid suuskadega. Näiteks suusahüpped ei ole suusatamine, mis peaks tähendama edasiliikumist suuskadel, seevastu murdmaasuusatamine on suusatamine ja laskesuusatamine nõuab täiendsõna laske-. Ssgreporter 26. veebruar 2011, kell 00:21 (EET)
Üks kategoriseerimise probleem ongi saanud alguse sellest, et üks meist arvab, et kuna suusatamine on sport, siis sõnast suusasport on vaja loobuda. --Mona 26. veebruar 2011, kell 00:38 (EET)
Suusatamine ei ole üksnes sport, see on suuskadel edasiliikumise viis, mida kasutavad ka lumiste alade elanikud, jahimehed, sõjaväelased jm. Sellest on välja arendatud spordiala murdmaasuusatamine, mille puhul täiendsõna murdmaa kasutatakse harva ja räägitakse lihtsalt suusatamisest. Ssgreporter 26. veebruar 2011, kell 01:05 (EET)
Täpselt. Minu meelest on suusatamine ikka eelkõige liikumisviis. Spordiks sai ta suhteliselt hiljuti. St suusasport on ainult üks osa suusatamisest. Aga kui sportlase kohta öeldakse "suusataja", ei teki mul küll kunagi kahtlust, et võidaks rääkida millestki muust kui murdmaasuusatamisest. Keegi ei ütle ju nt "Benjamin Raich on Austria suusataja" või "Raphaël Poirée on prantsuse suusataja". Või "Allar Levandi on eesti suusataja". Kui laskesuusatamine suusatamise alla kuulub, siis kuulub ta laskmise alla ka. --Epp 26. veebruar 2011, kell 01:14 (EET)