Kategooria arutelu:Marjad

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Vaatamata sellele, et siin on n-ö juhtartikliks Mari (botaaniline termin), mitte Marjad (tavakeele mõiste), paistab kategooria koondavat just tavakeeles marjadeks nimetatavaid vilju. Kas jätame nii? Tahaks lihtsalt kindlalt teada, kuidas talitada. --Oop (arutelu) 25. juuli 2012, kell 17:12 (EEST)

entsüklopeedias ei tohiks vist isegi kategooria koondada tavakeele objekte, sest need on ju pahatihti hägused. Võiks nt otsida allika, kus on botaanilised marjad loetletud; või siis üldse see kategooria kaotada?--Bioneer1 (arutelu) 26. juuli 2012, kell 20:10 (EEST)
Miks? Me ju teeme kategooriaid teaduste ja mööbliesemete kohta. Teaduse mõiste näiteks ei ole eriline täppistermin. Praktiliselt kõik keelelised mõisted on hägusad, sh nt "liik" (mõtle hunditubakatele, eks ole). Marjadega on sedapsi, et metsa marjule minev inimene teab yldjuhul ysna hästi, mida ta sealt ära tuua tahab; enamik neist isegi ei sure oma saagi kätte. Järelikult saab kategoriseerida kyll. (Vastupidi, botaanilise marjamõiste puhul ei saa enam inimesi aru, mida sellega silmas peetakse ja mida mitte.) Nii et valiku kysimus. --Oop (arutelu) 26. juuli 2012, kell 23:42 (EEST)