Kasutaja arutelu:146.255.183.141

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Üsna rumal on blokeerida ip-d, mis antakse igal seansil uuele kasutajale.

Enamikul juhtudel sellest piisab. Kui ei piisa, saab blokeerida ka IP-de vahemiku. Cumbril 3. jaanuar 2017, kell 00:05 (EET)
Sedasama ip-d ja eriti veel vahemikku antakse paljudele kasutajatele kordamööda, nt praegu mulle. See ei karista kuidagimoodi õiget inimest.
Esiteks, eesmärk pole karistamine, vaid vandalismi ärahoidmine. Teiseks, eks seda tuleb iga kord eraldi hinnata, kas mingit vahemikku blokeerides kaalub kasu kahju üles või vastupidi. Kui vahemikust pole tulnud ühtegi kasulikku kaastööd näiteks poole aasta jooksul, siis võib selle üsna vabalt üheks päevaks blokeerida. Kedagi peale vandaali see vaevalt takistab. Cumbril 3. jaanuar 2017, kell 00:21 (EET)
Väga kummaline arusaam. Selle tagajärjel võiks mina nt vabalt praegu blokeeritud olla. Pealegi, sedasama artiklit soditi kahe ip alt. Ja on ikka küll enamasti karistamine ja mingi naljakas võimu näitamine.
Kaks viimast vandaalitsemist tehti sama IP alt: 146.255.183.141. Kui üks kahjulik muudatus tühistada ja see kohe uuesti tehakse, siis on mõttekas blokeerida. Kui just ei soovi jääda vandaaliga võidu muudatusi tühistama. Muidugi see on administraatori võimu kehtestamine. Aga mida siis veel teha? Lihtsalt näpuga viibutada? Cumbril 3. jaanuar 2017, kell 01:56 (EET)

See on anonüümse kasutaja arutelulehekülg. See kasutaja pole kontot loonud või ei kasuta seda. Sellepärast tuleb meil kasutaja tuvastamiseks kasutada tema IP-aadressi. Sellist IP-aadressi võib kasutada mitu kasutajat. Kui oled anonüümne kasutaja ning leiad, et siinsed kommentaarid ei puutu kuidagi sinusse, siis palun loo kasutajakonto või logi sisse, et sind ei aetaks edaspidi segi teiste anonüümsete kasutajatega.