Kara Thrace

Allikas: Vikipeedia
Kara Thrace
Sünniaeg  ?
Sünnikoht Caprica
Piloodi kutsung Starbuck
Auaste Leitnant (kuni 2. hooaja 11. episoodini)

Kapten

Amet Viperi piloot
Sugu naine
Näitleja Katee Sackhoff

Kara "Starbuck" Thrace on fiktiivne tegelaskuju Battlestar Galactica uusversioonis. Starbucki kehastab sarjas Katee Sackhoff.

Ülevaade[muuda | redigeeri lähteteksti]

Starbucki on kirjeldatud, kui "televisiooni keerulisimat tegelaskujurolli". Algselt oli Starbuck valmis surema, sest ta ei väärtustanud oma elu. Hiljem aga, oli ta valmis ennast oma kaaslaste nimel ohverdama, sest väärtustas kõike elusat.

Kara Thrace omab mõningaid paraleele algse 1978. aasta versioonis olnud Starbuckiga: mõlemad on tulipäised, neid peetakse parimateks pilootideks, mõlemal on kalduvus ülemustele vastu hakata, nad on mängurid ja naudivad alkoholi ning sigareid. Mõlemas versioonis teevad nad hädamaandumise mahajäetud plaaneedile, kust pääsevad minema allatulistatud Cyloni laevaga.

Kara Thrace´il oli suhe Viperi piloot Zak Adamaga, kelle Viperiga juhtus operatsioonil olles õnnetus, milles Zak surma sai. Zaki surm lõi sassi suhted tema isa komandör William Adama ja Zaki venna Lee vahel, kes süüdistas isa Zaki sundimises sõjaväeteenistusse ja seeläbi tema surmas. Kara ja Williami kokkupuude tõi kaasa isa ja tütre suhte.

USA Today iseloomustas Kara "Starbuck" Thrace´i kui "katkist sõdalast, kes on võidelnud õigetel põhjustel, kuid kaotanud midagi seda teed käies".