Mine sisu juurde

Joonissari

Allikas: Vikipeedia

Joonissari on samade tegelaste ja jätkuva süžeega joonisfilmide ehk joonisanimatsioonide sari[1]. Sarja saab edastada televisioonis, näidata kinodes, avaldada Internetis veebiseeriana või lasta otse videosse. Nagu teisigi loometöid, võib ka joonissarju olla väga erinevatest žanritest ja neil võib olla ka erinev sihtrühm, mis sõltub vaatajate soost või vanusest. Joonissarjas võib olla mitte ettemääratud arv episoode või olla piiratud arv episoode, nagu miniseeriates.

Televisioon[muuda | muuda lähteteksti]

Televisioonis esitatakse animeeritud telesarju iga päev või teatud nädalapäevadel ettenähtud aegadel, nagu hommikutel uudiste vahel.

Episoodide kestus saab olla erinev. Traditsiooniliselt toodetakse neid täielike pooletunniste või peaaegu pooletunniste saadetena; paljud on aga esitatud animeeritud lühifilmidena, mida saab kombineerida teatud ajaperioodi täitmiseks "telesegmentidena", sisaldades mitut sellist lühifilmi. Reklaami arvesse võttes võib multikas ise olla pooltunnist vaid 15-20 minutit. On ka sarju, mille episoodid kestavad umbes viis minutit.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "[EKSS] "Eesti keele seletav sõnaraamat" 2009". www.eki.ee. Vaadatud 17. aprillil 2024.