Mine sisu juurde

Inimlapsed

Allikas: Vikipeedia

"Inimlapsed" ("Children of Men") on 2006. aastal USA-Briti koostöös valminud ulmepõnevusfilm, mille lavastas Alfonso Cuarón ja mille stsenaariumi kirjutas Cuarón koos kaasautoritega P. D. Jamesi 1992. aasta romaani "The Children of Men" põhjal.

Filmi tegevus leiab aset aastal 2027, mil inimeste paarkümmend aastat kestnud viljatuse tagajärjel on inimühiskond kokkuvarisemise äärel. Ühena vähestest maadest stabiilseks jäänud Suurbritannias on kehtestatud ranged sisserännuseadused. Clive Owen mängib ametnik Theo Faronit, kes aitab pagulast, keda mängib Clare-Hope Ashitey. Teistes peaosades on Julianne Moore, Michael Caine, Chiwetel Ejiofor ja Charlie Hunnam. Film sai kriitikutelt hea vastuvõtu, kuid kassaedu oli eelarvega võrreldes tagasihoidlik.

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2027 on inimkond olnud 18 aastat viljatu, tsivilisatsioon on kokku varisemas ja inimkonda ähvardab väljasuremine. Üks väheseid toimivaid riike on Suurbritannia, mida ujutavad üle varjupaigataotlejad, kes põgenevad mujal maailmas valitseva sõja ja kaose eest. Suurbritanniast on saanud militariseeritud politseiriik, kus sõjavägi püüab sisserändajaid. Sisserändajate õiguste eest võitlev rühmitus Kalad on röövinud endise aktivisti ja praeguse küünilise bürokraadi Theo Faroni. Rühmitust juhib Theo eraldi elav abikaasa Julian Taylor; nende kooselu lõppes pärast nende poja Dylani surma 2008. aasta ülemaailmse gripiepideemia ajal.

Julian pakub Theole raha, et ta hangiks noorele pagulasele Keele läbisõidudokumendid oma sugulase minister Nigeli kaudu, kes hooldab kogu maailmast päästetud kunsti kogu, mis tegutseb riigi finantstoel. Läbisõidudokumendid eeldavad, et keegi saadaks asjaosalist; Theo nõustub suure summa eest Keed saatma. Kalade liige Luke sõidutab neid ja noort ämmaemandat Miriamit rannas oleva laeva poole. Neid varitseb relvastatud jõuk ja Julian tapetakse. Luke tapab kaks politseinikku, kes nende auto peatavad, ja Julian maetakse metsa. Theo variseb Julianit leinates kokku. Teise autoga püütakse jõuda Kalade salakorterisse.

Kee ütleb Theole, et ta on rase, sest Julian oli käskinud tal usaldada ainult Theod. Tema eesmärk oli olnud viia Kee väidetavalt Assooridel tegutseva viljatuse ravi uurivate teadlaste rühma "Inimprojekt" juurde. Luke aga veenab Keed mitte minema, ja hiljem valitakse ta Kalade uueks juhuks. Theo kuulab öösel salaja pealt Kalade koosolekut ning saab teada, et Kalad korraldasid Juliani surma, et Luke saaks uueks juhiks, nad kavatsevad Theo hommikul tappa ning kasutada sündivat last tulevase revolutsiooni huvides. Theo äratab Kee ja Miriami. Nad varastavad auto ning peidavad end Theo vananeva sõbra Jasper Palmeri, endise poliitilise karikaturisti ja praeguse kanepidiileri juurde.

Kavatsetakse minna "Inimprojekti" laevale "Tomorrow", mis tuleb Bexhill-on-Sea põgenikelaagrist. Jasper teeb ettepaneku, et ta laseb laagrivalvur Sydil, kellele ta sageli kanepit müüb, nad pagulaste pähe laagrisse sisse viia. Kalad leiavad Jasperi maja. Rühm põgeneb, jättes Jasperi Kalasid takistama. Luke tapab Jasperi metsikult; Theo vaatab seda pealt. Sydi oodatakse mahajäetud koolimajas. Miriam räägib Theole, kui palju nurisünnitusi viljatuskriisi alguses aset leidis. Ta räägib, kui kurb ta on kummalise meeleheitel lasteta maailma üle. Tuleb Syd, kes viib nad Bexhilli, kus nad näevad, kuidas laagrivalvurid ja politseinikud põgenikke peksavad, piinavad, röövivad ja hukkavad. Kui Keel algavad bussis tuhud, siis Miriam hajutab kahtlustava valvuri tähelepanu, teeseldes maaniat. Ta viiakse ära ning pannakse hullusärki.

Laagris tutvuvad Theo ja Kee meet mustlasnaise Marichkaga, kes annavad neile toa, kus Kee toob ilmale tüdruku. Järgmisel päeval leiab neid Syd ning ütleb, et on puhkenud sõda sõjaväe ja põgenike, sealhulgas Kalade vahel. Et Theo, Kee ja lapse eest on välja pandud pearaha, püüab Syd nad kinni võtta, kuid Marichka ja Theo saavad temast võitu ja rühm põgeneb. Kalavad võtavad lahingu ajal Kee ja lapse kinni. Theo jälitab neid ägeda tule all ühe korterini ning satub vastamisi Luke'iga. Luke saab tankimürsust surma. Theo viib Kee korterist välja. Aukartusest karjuva lapse vastu lahing peatatakse ja neil lubatakse ära minna. Marichka viib Theo, Kee, ja lapse kanalisatsioonikanalis olevasse paati. Theo hakkab sõudma. Kui nad kaugelt vaatavad, kuidas sõjalennukid Bexhilli pommitavad, ütleb Theo, et Luke tulistas teda. Ta õpetab Keed, kuidas last mähkida, et ta ei karjuks, ja Kee ütleb, et ta paneb lapsele Theo ja Juliani poja järgi nimeks Dylan. Kui laev Tomorrow läheneb, kaotab Theo saadud haavade tõttu teadvuse ning jääb selgusetuks, kas ta sureb.