Haridustöö eesrindlane

Allikas: Vikipeedia

Rinnamärk "Haridustöö eesrindlane" oli Eesti NSV Haridusministeeriumi autasu.

Rinnamärgi "Haridustöö eesrindlane" põhimäärus kinnitati Eesti NSV Ministrite Nõukogu 20. augusti 1970 määrusega nr. 383.[1]

Rinnamärgiga autasustati üldhariduskoolide ja Eesti NSV Haridusministeeriumi süsteemi kuulunud teiste asutuste töö­tajaid, kes "kauaaegse pedagoogilise tööga on saavutanud silmapaistvat edu laste õpetamises ja kommunistlikus kasvatamises ning vabariigi haridustöö organiseerimises." Rinnamärgiga võis autasustada ka teiste ministeeriumide ja keskasutuste ning nende allasutuste haridustöötajaid vastava ministeeriumi või keskasutuse taotlusel.

Rinnamärgiga autasustamise otsustasid Eesti NSV Haridusministeeriumi kolleegium ning Haridusala, Kõrgemate Koolide ja Teaduslike Asutuste Töötajate Ametiühingu Eesti Vabariikliku Komitee presiidium ühise otsusega.

Rinnamärk on avatud raamatu kujuline, mida vertikaalselt poolitab tulbi siluett, tulbi õiele toetub viieharuline täheke. Avatud raamatu lehtedel on poolkaares kiri "Haridustöö eesrindlane". Rinnamärk on valmistatud tombakist ja kaetud valge emailiga.

Koos rinnamärgiga anti autasustatule ka selle kandmise õiguse tunnistus.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]