Hanna Hellquist

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Hanna Hellquist, 2008.

Hanna Hellquist (sündinud Hanna Victoria Hellqvist 24. juulil 1980 Karlstadis) on Rootsi ajakirjanik ja kirjanik.

Tööturuameti praktikandina alustas ta ajakirjanikutööd kohalikus ajalehes Karlstads-Tidningen (Karlstadi Uudised) juba 19-aastaselt. Hiljem on ta töötanud telekanalis TV4 Värmland, päevalehes Göteborgs-Posten, ajakirjas Resumé ja hommikulehes Dagens Nyheter. Viimases neist pälvis ta tunnustust humoorikate ja avameelsete kolumnidega "Namn & Nytt", seejärel linnaelu kajastuste "På Stan" ja intervjuude eest lehe pühapäevaväljaandes Dagens Nyheter Söndag. 2009. aasta jaanuarist töötab ta saatejuhina Rootsi Raadio kolmanda kanali hommikuprogrammis.

Ta on esinenud külalisena telesaatesarjas "Schulman show". Hellquist on õppinud soouuringuid Göteborgi Ülikoolis. 2009. aasta märtsis avaldas ta raamatu "Karlstad Zoologiska" ("Zooloogiline Karlstad"), milles kirjutas oma isast ja lapsepõlvest Karlstadis. 2009. aastal oli ta Rootsi Raadio esimese kanali suveprogrammi üks saatejuhte. Jaanuaris 2011 hakkas Rootsi Televisioonis jooksma Hellquisti teleseriaal "Jakten på lyckan" ("Õnneotsingud").

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Hanna Lundquist (2009) Profilen: Hanna Hellquist, Journalisten, 15. jaanuar - 4. veebruar, lk 22–24
  • Medievärlden (2009) Lisa Profiler 2009, nr 1

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Selle artikli kirjutamisel on kasutatud rootsikeelseid artikleid sv:Hanna Hellquist, sv:Karlstads-Tidningen, sv:Dagens Nyheter, sv:Morgonpasset, sv:Göteborgs-Posten ning sv:Resumé (tidning) seisuga 30. november 2011.