Hamburgi Kunstihall

Allikas: Vikipeedia
Hamburgi Kunsthalle
'Hamburger Kunsthalle'
Hamburg.Kunsthalle.Kuppel.wmt.jpg
Hamburgi Kunsthalle kuppelhoone
Asutatud 1869
Asukoht Hamburg, Saksamaa
Liik Kunst
Direktor Hubertus Gaßner

Hamburgi Kunstihall on kunstimuuseum Hamburgis Saksamaal. Peatähelepanu on pööratud 14. sajandi Hamburgi maalikunstile, 16. ja 17. sajandi hollandi ja flaami kunstnike maalidele ning 19. sajandi prantsuse ja saksa maalidele, samuti kaasaegsele ja nüüdiskunstile. Linna südames, raudtee peajaama ja Binnenalsteri järve läheduses asuv muuseum koosneb kolmest omavahel ühenduses olevast ehitisest. Väljapanekuruumide üldpind ületab kolmeteist tuhandet ruutmeetrit.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Schirrmacher/Hude kavandatud punastest tellistest ehitis öösel
Peasissekäik
Nüüdisaja galerii

Esimese muuseumihoone ehitasid arhitektid Georg Theodor Schirrmacher ja Hermann von der Hude aastatel 1863 kuni 1869. Teise, 1919. aastal püstitatud hoone kavandajaks oli arhitekt Fritz Schumacher. 1976. kuni 1997. aastani kavandatud ja ehitatud Galerie der Gegenwart (Nüüdisaja galerii) autoriks oli Oswald Mathias Ungers.

Kogud[muuda | muuda lähteteksti]

Muuseumist leiab külastaja maalikogu, milles on esindatud mitmete oluliste 19. sajandi kunstnike tööd. Tutvumiseks on pandud välja tööd näiteks sellistelt kunstnikelt, nagu Max Liebermann, Lovis Corinth, Philipp Otto Runge, Caspar David Friedrich ja Adolf Menzel. Gallerie der Gegenwart on pühendunud kaasaja kunstile alates 20. sajandi algusest, sealhulgas on esindatud tööd sellistelt tuntud kunstnikelt, nagu Pablo Picasso, Paul Klee, Max Beckmann ja teised, ning sõjajärgne kunst.

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]