Grégoire Delacourt

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Grégoire Delacourt (aastal 2014)

Grégoire Delacourt (sündinud 26. juulil 1960 Valenciennesis) on prantsuse kirjanik, stsenarist ja reklaamiärimees.

Delacourt sündis Valenciennesis Nord–Pas-de-Calais piirkonnas. Ta on õppinud samas jesuiitide koolis La Providence Amiens'is, kus õppis hiljem ka tulevane Prantsusmaa president Emmanuel Macron. Delacourt sooritas küpsuseksamid (Baccalauréat) Lille'is ja õppis lühikest aega õigusteadust Grenoble'is. Koos abikaasa Dana Philp'iga asutas ta aastal 1982 reklaamiagentuuri, mida juhtis aastani 2004. Ta on töötanud kaubamärkidega nagu Taittinger ja Unilever.

Delacourt on kirjutanud kuus romaani. Tema esimene romaan L’Écrivain de la famille ilmus aastal 2011; teine romaan La Liste de mes envies ilmus 2012, kolmas romaan La première chose qu'on regarde 2013. a., neljas romaan On ne voyait que le bonheur 2014, viies romaan Les Quatre saisons de l'été ilmus aastal 2015 ning kuues romaan, mis kandis pealkirja Danser au bord de l'abîme, 2017.

Aastal 2016 ilmus Delacourt'i romaan On ne voyait que le bonheur kirjastuselt Eesti Raamat sarjas Nüüdisromaan eestikeelsena pealkirja all Tabamatu õnn. 2017. a ilmus eestikeelses tõlkes Minu soovide nimekiri (originaal La Liste de mes envies). Mõlemad raamatud on tõlkinud Margot Endjärv.

Tema raamatu La Liste de mes envies põhjal tehti Prantsusmaal 2014. a ka samanimeline film (režissöör Didier Le Pêcheur).