George Howard, kolmeteistkümnes Carlisle'i krahv

Allikas: Vikipeedia
Lord Carlisle'i perekonnavapp

George William Beaumont Howard (sündinud 15. veebruaril 1949) on 13. Carlisle'i krahv, Inglise ja Šoti pärilike peeritiitlite kandja, estofiil.

George Howard päris krahvitiitli 1994, kui suri tema isa Charles Howard. Ta on Norfolki hertsogi sugulane ning Greystocki ja Cliffordi parunitiitlite kaaspärija.[1] Tema Šoti tiitel on Lord Ruthven of Freeland.

Ta teenis Briti armees ohvitserina ning läks erru majori auastmes. Ta on tuntud liberaal ning on kandideerinud korduvalt (ja edutult) Briti parlamenti liberaalide ja liberaaldemokraatide nimekirjas, viimati 2011. aastal.[2]

Carlisle'i krahv on tegutsenud selle nimel, et püstitataks mälestustahvlid neile 112 Briti sõdurile, kes hukkusid Balti riikide iseseisvuse eest 1919. aastal. Mälestustahvlid on paigaldatud Portsmouthi katedraali 2005. aastal ja Tallinna 2010. aastal, Suurbritannia kuninganna Elisabeth II külaskäigu ajal.

Ta kommenteerib sageli Balti riikide teemasid Briti meedias ning on uurinud nende ajalugu, pikemat aega on ta elanud Tartus. Carlisle'i krahv on Briti-Eesti parlamendigrupi sekretär. 1998. aastal pälvis ta Maarjamaa risti 1. klassi teenetemärgi.

George Howardi krahvitiitli pärija on tema noorem vend Philip Charles Wentworth Howard (sündinud 1963).

Viited[muuda | muuda lähteteksti]