Frankensteini poeg

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
"Frankensteini poeg"
"Son of Frankenstein"
Son-of-frankensteinCropped.jpg
Režissöör Rowland V. Lee
Stsenarist Wyllis Cooper
Mary Shelley (romaan)
Peaosades Basil Rathbone
Boris Karloff
Béla Lugosi
Lionel Atwill
Produtsent Rowland V. Lee
Filmistuudio Universal Pictures
Aasta 1939
Esilinastus 13. jaanuar 1939
Kestus 99 min
Riik USA
Keel inglise
Eelnev "Frankensteini pruut" (1935)
Järgnev "Frankensteini vaim" (1942)

"Frankensteini poeg" (originaalpealkirjaga "Son of Frankenstein") on 1939. aasta USA õudusfilm.

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Aastaid pärast dr Heinrich von Frankensteini surma kolib tema poeg barun Wolf von Frankenstein koos naise ja lapsega tühjaks jäänud Frankensteinide perekonna lossi. Teda ei võeta kohalike poolt lahkelt vastu, ainuüksi nimi "Frankenstein" tekitab külaelanikes põlgust.

Ta kohtab laboratooriumi varemete vahel Ygorit, kes oli surnuks tunnistatud poomise läbi, mis talle laipade röövimise eest oli mõistetud, kuid kes poomise üle elas ja vaatamata murtud kaelale nüüd siiski veel kõbus on. Ygor näitab Wolfile peidupaika, kus on nii Wolfi vanaisa kui isa haud ning kus lebab ka teaduseta monstrum. Lootes oma perekonda sügavast häbist päästa otsustab ta monstrumi üles turgutada ja temast korraliku inimese teha. See kõik peab aga karmi saladusekatte all toimuma, sest külarahvas kardab koletist kui tuld. Veel raskemaks teeb ülesande asjaolu, et Wolfil hoitakse hoolega silm peal, et ta isa plaane taaselustama ei hakkaks. Isegi inspektor Krogh, kes väidetavalt nooruses monstrumi käe läbi oma käest ilma oli jäänud, külastab Frankensteinide lossi regulaarselt.

Saades lõpuks monstrumi jalule, mõistab Wolf, et tema ja Ygori nägemus monstrumi tulevikust ei paista sugugi ühtivat ning juba tulebki vaikselt kahetsema hakata, et oma jalga laboratooriumisse tõstis. Ygor hakkab oma salakavalaid plaane ellu viima – saadab monstrumi külaelanikke, kes teda kunagi võlla tõmbasid, ükshaaval tapma. Kimbatuses Wolf laseb Ygori lõpuks maha. Monstrum aga, kes oma ainsa sõbra surnuna leiab, röövib Wolfi poja. Monstrumile järgnenud inspektor Kroghi kuulid näivad peletise vastu kasutud olema, kuid Wolfi jalahoobid saadavad monstrumi laboratooriumi põhjas mullitavasse laavasse.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]