FINA veepalli Maailmaliiga

Allikas: Vikipeedia

FINA veepalli maailmalmaliiga on rahvusvahelise ujumisföderatsiooni FINA korraldatav rahvuskoondistevaheline veepalliliiga.

Formaat[muuda | muuda lähteteksti]

Veepalli maailmaliigas mängitakse igal aastal, tavaliselt kevadel. Naiste ja meeste võistlused toimuvad eraldi. Turniir algab alagrupiturniiriga, kus paigutatakse võistkonnad nelja gruppi nii, et ühe piirkonna võistkonnad lähevad ühte gruppi. Euroopa võistkondadest moodustatakse kaks gruppi. Igast alagrupist pääseb edasi kaks paremat. Kaheksa edasipääsenut moodustavad kaks vahegruppi. Vahegrupiturniiril ei lange keegi välja, vaid saadakse veerandfinaalideks endale paigutus. Edasi jätkub turniir karikasüsteemis.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Meeste veepalli maailmaliigas mängitakse alates 2002. aastast. Esimeseks võitjaks krooniti Venemaa meeskond. Esimene naiste turniir korraldati aastal 2004 ja selle võitis USA naiskond. Edukaimad medalitoojad on Serbia meeskond (koos Serbia ja Montenegroga) 9 medaliga (7 kulda, 1 hõbe ja 1 pronks) ning USA naiskond samuti 9 medaliga (7 kulda, 1 hõbe ja 1 pronks).

Auhinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Esikoha eest saab 100 000 USA dollarit, teise eest 70 000 dollarit ja kolmanda eest 50 000 dollarit.