Euroopa noorte olümpiafestival

Allikas: Vikipeedia

Euroopa Noorte Olümpiafestival (European Youth Olympic Festival, EYOF) on iga kahe aasta tagant toimuv mitme spordiala võistlus, mis on mõeldud Euroopa Olümpiakomiteede 50 liikmesriigi noorsportlastele (14–18-aastased[1])). Festivalil on suvealade olümpiafestival, mis toimus esimest korda Brüsselis 1991. aastal, ja talvine, mis toimus kaks aastat hiljem Aostas. Aastatel 1991–1999 tunti seda Euroopa noorte olümpiapäevadena.[2]

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Võistlust korraldavad Euroopa Olümpiakomiteed, Rahvusvahelise Olümpiakomitee egiidi all ning see oli esimene spetsiaalselt Euroopa sportlastele mõeldud võistlus erinevatel aladel olümpiamängude traditsioonis; see eelneb oma formaadilt, Euroopa mängudele umbes 24 aastat ja noorte olümpiamängudele 19 aastat.

Sündmust ei tohiks segi ajada erinevate Euroopa juunioride ja noorte meistrivõistlustega individuaalspordialadel, nagu näiteks Euroopa juunioride meistrivõistlused kergejõustikus, mida korraldavad spordialaliidud.


Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Sports Events". European Olympic Committees. Originaali arhiivikoopia seisuga 11. juuli 2022. Vaadatud 11. juulil 2022.
  2. Bell, Daniel (2003). Encyclopedia of International Games. McFarland and Company, Inc. Publishers, Jefferson, North Carolina. ISBN 0-7864-1026-4.