Sri Rama Michael Tamm: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Resümee puudub
7. rida: 7. rida:
[[1981]]. aastal anti Tammele luba rännata välja Pühale Maale.
[[1981]]. aastal anti Tammele luba rännata välja Pühale Maale.


Sri Rama Mihkel Tamm käis läbi ja talle avaldasid mõjutusi saksa laama [[Anangarika Govinda]], [[Ramakrishna Parahamsa]] Euroopa misjoni juht ning üks tolle 12 apostlist [[Gayatri Devi]], advaita õpetlane [[T. M. P. Mahadevana]], jaapani teadlane [[Hiroshi Motojama]] ja eesti teoloog [[Uku Masing]].
Sri Rama Mihkel Tamm käis läbi ja talle avaldasid mõjutusi saksa laama [[Anangarika Govinda]], [[Ramakrishna Parahamsa]] Euroopa misjoni juht ning üks tolle 12 apostlist [[Gayatri Devi]], advaita õpetlane [[T. M. P. Mahadevana]], jaapani teadlane [[Hiroshi Motoyama]] ja eesti teoloog [[Uku Masing]].


Ta lõi oma müstilise filosoofia süsteemi, mida nimetas [[nullhüpotees-teooria]]ks.
Ta lõi oma müstilise filosoofia süsteemi, mida nimetas [[nullhüpotees-teooria]]ks.

Redaktsioon: 21. aprill 2007, kell 15:04

Sri Rama Mihkel Tamm (9. veebruar 1911 Elistveres Tartumaal - 22. november 2002 USAs Bostonis) oli eesti päritolu müstik, advaita vedantat ja muid müstilisi õpetusi käsitlevate raamatute autor.

Tamm lõpetas gümnaasiumi Tartus ning läks 1940. aastal laevakütjana Rootsi. Mitmetes riikides viibimise järel läks ta Saksamaale, kus astus Berliini tehnikaülikooli tuumafüüsikat õppima. Saksamaal käis Tamm läbi teosoofide, orientalistide ja astroloogidega. 1948. aastal olevat seal toimunud tema "usuline ümbersünd."

1956. aastal plaanis Tamm rännata jalgsi Eestist läbi Nõukogude Liidu Indiasse, kuid Eestis võeti talt ära pagulase pass. Ta ei saanud luba elada Tallinnas ning elas Tartus ja teistes väiksemates asulates.

1981. aastal anti Tammele luba rännata välja Pühale Maale.

Sri Rama Mihkel Tamm käis läbi ja talle avaldasid mõjutusi saksa laama Anangarika Govinda, Ramakrishna Parahamsa Euroopa misjoni juht ning üks tolle 12 apostlist Gayatri Devi, advaita õpetlane T. M. P. Mahadevana, jaapani teadlane Hiroshi Motoyama ja eesti teoloog Uku Masing.

Ta lõi oma müstilise filosoofia süsteemi, mida nimetas nullhüpotees-teooriaks.

Välislingid