Nalja Madis: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Täpsustus
(Eesti endised ajakirjad)
Märgis: Lähteteksti muudatus (2017)
(Täpsustus)
'''Nalja Madis''' oli huumori- ja satiiriajakiri, mis ilmus [[1903]]. aastal ebaregulaarselt [[Keila|Keilas]]<ref>[http://erb.nlib.ee/?kid=13207532 ERB "Nalja Madis"]</ref>. Seda andisToimetajaks väljaoli [[Jakob Jaason]].
 
Kuna tsaarivalitsus takistas ajakirja [[Meie Mats (ajaleht)|Meie Mats]] trükkimist ja levitamist, aga see ajakiri oli rahva seas väga populaarne<ref>[http://entsyklopeedia.ee/artikkel/meie_mats1 EE - Meie Mats]</ref>, oli Nalja Madis peamiselt [[Meie Mats (ajaleht)|Meie Mats]]i asemel augutäiteks.
 
Ajakirja trükiti [[Tallinn]]as A. Kullapi trükikojas. 1903. aasta juunis keelas [[Tartu]] uus tsensor Nalja Madise väljaandmise, kuigi eelmine tsensor oli avaldamisloa andnud. Vahepeal oli jõudnud A. Kullapi trükikoda suurema osa ajakirjadest juba ära trükkida ja kirjastajalegi üle andnud, kes oli need ka juba maha müünud.<ref>[http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=saarlaneew19030617.2.2&st=1&l=et Saarlane : üleüldine politika ajaleht maa- ja linnarahvale, nr. 24, 17 juuni 1903 - Isamaalt (lk 2)]</ref> AjakiriIlmus ainult 1 number, ajakiri jätkas ilmumist [[Nalja Liisa]] nime all.
 
== Viited ==
5465

muudatust

Navigeerimismenüü