Päikesepaneel: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Virgo (arutelu | kaastöö)
Uus lehekülg: '''Päikesepatarei''' on elektrotehniline seade valguse muundamiseks elektrienergiaks. Enamasti kasutatakse selleks pooljuhtide fotoelektrilisi omadusi. Kui footon(va...
 
Virgo (arutelu | kaastöö)
PResümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Päikesepatarei''' on elektrotehniline seade valguse muundamiseks elektrienergiaks. Enamasti kasutatakse selleks [[pooljuht|pooljuhtide]] fotoelektrilisi omadusi. Kui [[footon]](valguseosake) "põrkab" vastu [[PN-siire|PN-siiret]], siis vahetavad [[elektron]] ja "auk" vastavalt N- ja P-pooljuhis kohad. Üks selline element tekitab pinge ligikaudu 0,5V. Suurema pinge saamiseks ühendatakse elemendid järjest. Tavaliselt tehakse päikeseelemendid mõõtmetega 10x10 cm, mis suudab anda keskmiselt 1...2A [[elektrivool|voolu]] ning 30...32 elemendiga päikesepatarei on ligikaudu 40...45W võimsusega.
'''Päikesepatarei''' on elektrotehniline seade valguse muundamiseks elektrienergiaks. Enamasti kasutatakse selleks [[pooljuht|pooljuhtide]] fotoelektrilisi omadusi. Kui [[footon]](valguseosake) "põrkab" vastu [[PN-siire|PN-siiret]], siis vahetavad [[elektron]] ja "auk" vastavalt N- ja P-pooljuhis kohad. Kui ühendada pooljuhid voolutarbijaga, siis suunduvad elektron ja "auk" oma pooljuhtide poole tagasi, tekitades elektrivoolu. Üks selline element tekitab pinge ligikaudu 0,5V. Suurema pinge saamiseks ühendatakse elemendid järjest. Tavaliselt tehakse päikeseelemendid mõõtmetega 10x10 cm, mis suudab anda keskmiselt 1...2A [[elektrivool|voolu]] ning 30...32 elemendiga päikesepatarei on ligikaudu 40...45W võimsusega.


[[Kategooria: elektrotehnika]]
[[Kategooria: elektrotehnika]]

Redaktsioon: 6. märts 2007, kell 14:48

Päikesepatarei on elektrotehniline seade valguse muundamiseks elektrienergiaks. Enamasti kasutatakse selleks pooljuhtide fotoelektrilisi omadusi. Kui footon(valguseosake) "põrkab" vastu PN-siiret, siis vahetavad elektron ja "auk" vastavalt N- ja P-pooljuhis kohad. Kui ühendada pooljuhid voolutarbijaga, siis suunduvad elektron ja "auk" oma pooljuhtide poole tagasi, tekitades elektrivoolu. Üks selline element tekitab pinge ligikaudu 0,5V. Suurema pinge saamiseks ühendatakse elemendid järjest. Tavaliselt tehakse päikeseelemendid mõõtmetega 10x10 cm, mis suudab anda keskmiselt 1...2A voolu ning 30...32 elemendiga päikesepatarei on ligikaudu 40...45W võimsusega.