Bentley: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1 bait ,  4 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
Suure Depressiooni ajal sattus Bentley raskustesse, 1931. aastal võttis firma üle Rolls-Royce Limited. Alates 1931. aastast kuni ülevõtmiseni Volkswageni poolt olidki Bentley autod sportlikumad variandid Rolls-Royce'i mudelitest. 1971. aastal ostis raskustesse sattunud Rolls-Royce'i ära Suurbritannia valitsus, 1973. aastal aga Rolls-Royce'i autodivisjon Rolls-Royce Motors koos Bentleyga müüdi, mille 1980. aastal ostis Vickers plc. 1998. aastal otsustas Vickers Rolls-Royce'i autodivisjoni ära müüa. Eeldati, et uueks omanikuks saab 340 miljonit naelsterlingit maksnud [[BMW]], kuid Volkswagen AG tegi pakkumise 430 miljonile, ostes sellega endale Rolls-Royce'i autodisainid, mudelinimetused ja tootmisvahendid, kuid mitte Rolls-Royce'i nime ja logo, mis jäid Rolls-Royce'i lennukimootorite divisjonile.
 
Kuid Vickers oli juba 1994. aastal sõlminud BMWga lepingu Rolls-Royce/Bentley uuele, 1998. aastal tootmisesse minevale autopaarile mootorite tarnimiseks - Rolls-Royce Silver Seraph pidi saama endale [[BMW E38|BMW 750i]] 5.4-liitrise vabalthingava V12 mootori, Bentley Arnage aga BMW 4.4-liitrise topeltturbo-V8. Lepinguga oli aga BMWl õigus leping 12-kuuse etteteatamisajaga üles öelda, mis ei oleks olnud piisav, et Volkswagen saaks autod ümber projekteerida. Kui BMW ostis 40 miljoni naela eest endale Rolls-Royce'i nime ja logo, sõlmisid BMW ja Volkswagen lepingu, mille kohaselt kuni 2002. aastani sai Volkswagen endale ajutise õiguse Rolls-Royce'i nime ja logo kasutada, ning BMW jätkas mootorite tarnimist. 1. jaanuarist 2003 jäi aga Bentley Volkswagenile, kuid Rolls-Royce jäiläks BMW-le. Ka Rolls-Royce'i Crewe'i tehas jäi Volkswagenile, kus hakati Bentley autosid tootma, Rolls-Royce aga kolis Goodwoodi Lääne-Sussexi krahvkonnas.
 
Endine Rolls-Royce'i 6.75-liitrine V8 mootor, mida kasutasid Bentley teised mudelid (Turbo RT, Azure, Continental R/T) jäi Volkswagenile, 1999. aastal sai selle endale ka Arnage, mudelina Red Label; BMW mootoriga mudeli (Green Label) tootmine lõppes juba 2000. aastal. Rolls-Royce Silver Seraphi tootmine lõpetati peale BMW ja Volkswageni koostöö lõppu 2002. aastal, selle vahetas välja uus Rolls-Royce Phantom, mis hakkas kasutama uut BMW V12 mootorit.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü