Erinevus lehekülje "Jaemüük" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 283 baiti ,  3 aasta eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ''''Jaemüük''' ehk '''jaekaubandus''' on kaupade müümine väiksemas koguses ja otse tarbijale. == Jaemüük == Jaemüük on uute ja kasutatud kaupade edasimüük kauplustest...')
 
== Jaemüük ==
 
'''Jaemüük''' on uute ja kasutatud kaupade edasimüük kauplustest, kioskitest, müügilettidelt, postimüügikauplustest, Interneti-punktidest ja oksjonitelt eraisikutele isiklikuks tarbimiseks või majapidamises kasutamiseks.
Kaupade jaemüügis ei arvestata inimestele püsikaupade (autod, mööbel, olmeelektroonika, kodumasinad jt) müüki liisinguettevõtte kaudu, kui kauba omanikuks saab liisinguettevõte. <ref>http://pub.stat.ee/px-web.2001/Database/Majandus/17Sisekaubandus/04Sisekaubanduse_majandusnaitajad/KM_0034.htm</ref>
 
== Jaemüügiturud ==
Terminit „jaemüüja“ kasutatakse tavaliselt siis kui teenusepakkuja täidab väikesed tellimused indiviididele ehk eraisikutele, kes on lõpptarbijad. Antud terminit ei kasutata üldiselt suurte kogustega hulgimüügi puhul suurfirmadele ja valitsusele.
 
Enamik kaasaegseid jaemüüjaid teevad erinevaid strateegilisi otsuseid, sealhulgas kaupluse tüübi, teenindatava turu, optimaalse tootevaliku, klienditeeninduse, tugiteenuste ja lao üldise turuseisundi kohta. Jaekaubandusteenused võivad hõlmata ka krediidi-, kohaletoimetamisteenuseid, nõustamisteenuseid, stilistiteenuseid ja mitmesuguseid muid tugiteenuseid.<ref>https://et.linguee.com/eesti-inglise/t%C3%B5lge/jaem%C3%BC%C3%BCja.html</ref>
 
== Jaekaubandus ==
 
'''Jaekaubandus''' on põhjariikides üks suuremaid majandusharusid ning sel on oluline koht majandusliku käitumise kujundamisel.
Jaekaubanduse arengut mõjutavad enim tehnoloogia areng ning tarbijate üha kõrgemad ootused. <ref>https://www.cgi.ee/jaekaubandus</ref>
 
Kaupmeeste ellujäämisstrateegiate kriitilised edutegurid on tarbijate soovide ja ootuste parem mõistmine ning ennetamine, toote- ja teenuste innovatsioon ning tarneahela tõhustamine.
Väga oluliseks suundumuseks on ka püüd saavutada müügikanalist (pood või internet) sõltumatut ühtset ja meeldivat kasutajakogemust.
 
== Kasutatud allikad ==
6

muudatust

Navigeerimismenüü