Robert E. Howard: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
[[Pilt:Robert E Howard suit.jpg|thumb|right|Robert E. Howard]]
'''Robert Ervin Howard''' ([[22. jaanuar]] [[1906]] – [[11. juuni]] [[1936]]) oli [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikide]] kirjanik. Teda peetakse [[seiklusulme]] [[mõõk ja maagia|mõõga ja maagia]] alamžanri rajajaks.(inglise Tuntuimkeeles tegelaskuju''sword kelleand järgisorcery'') Howarditrajajaks. teatakseHowardi tuntuim tegelaskuju on kimmerlane Conan ehk [[Barbar Conan]], kelle tuntuim kehastaja filmis on olnud [[Arnold Schwarzenegger]].
 
Howard sündis [[Peaster]]is, [[Texas]]e osariigis. Hiljem kolisid tema vanemad [[Cross Plains]]i väikelinna, kuhu ta jäigi elama. Tema isa töötas arstina. Howard õppis kohalikus põhikoolis ja Brownwoodi keskkoolis. Pärast keskkooli õppis ta mõnda aega kolledžis ja järgnevalt alustas tegevust vabakutselise kirjanikuna.<ref>Alas, Urmas. Robert E. Howard. ''Mardus'' 1995, nr 1: lk 11.</ref>
 
Howard oli mõjukas nii kirjanikuna kui ka ulmeajakirjade kirjastaja ja toimetajana. Tema väljaannete kaudu leidsid tee kirjandusse paljud Ameerika ulmekirjanikud.
 
== Vaata ka ==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü