Öland: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Dexbot (arutelu | kaastöö)
P Eemaldatud mall Link FA; keelelinkide äramärkimine nüüd Vikiandmetes
Lisasin teavet silla kohta.
1. rida: 1. rida:
[[Pilt:SatOeland.jpg|thumb]]
[[Pilt:SatOeland.jpg|thumb]]
'''Öland''' on [[Rootsi]]le kuuluv [[saar]] [[Läänemeri|Läänemeres]].
'''Öland''' on [[Rootsi]]le kuuluv [[saar]] [[Läänemeri|Läänemeres]], Rootsi saartest suuruselt teine.


1. jaanuari 2010 seisuga oli saarel 25 000 elanikku.
1. jaanuari 2010 seisuga oli saarel 25 000 elanikku.


Saare pindala on 1342 km², ta on pikk ja kitsas. [[Skandinaavia poolsaar]]est eraldatud [[Kalmari väin]]aga. Saar koosneb suures osas [[lubjakivi]]st, kõrgusega kuni 57 meetrit. Lõunaosas asub ulatuslik [[loopealne]]. Ölandil [[Paljandumine|paljandub]] [[Balti klint]].
Saare pindala on 1342 km². Saar koosneb suures osas [[lubjakivi]]st. Kõrgeim mägi on 55 m kõrge Högsrum. Lõunaosas asub ulatuslik [[loopealne]]. Ölandil [[Paljandumine|paljandub]] [[Balti klint]].

Saar on pikk ja kitsas, [[Skandinaavia poolsaar]]est eraldatud [[Kalmari väin]]aga, kuid saart ühendab maismaaga 1972. aastal valminud 6 km pikkune Ölandi sild. Selle silla pärast ei loe Euroopa Liit Ölandit saareks. Arvatakse, et silla tõttu on saarel jäänud Euroopa Liidult saamata 25–50 miljoni Rootsi krooni toetusi.<ref>http://www.nordstjernan.com/news/sweden/3922/</ref>


==Viited==
{{viited}}



==Vaata ka==
==Vaata ka==

Redaktsioon: 16. august 2015, kell 22:59

Öland on Rootsile kuuluv saar Läänemeres, Rootsi saartest suuruselt teine.

1. jaanuari 2010 seisuga oli saarel 25 000 elanikku.

Saare pindala on 1342 km². Saar koosneb suures osas lubjakivist. Kõrgeim mägi on 55 m kõrge Högsrum. Lõunaosas asub ulatuslik loopealne. Ölandil paljandub Balti klint.

Saar on pikk ja kitsas, Skandinaavia poolsaarest eraldatud Kalmari väinaga, kuid saart ühendab maismaaga 1972. aastal valminud 6 km pikkune Ölandi sild. Selle silla pärast ei loe Euroopa Liit Ölandit saareks. Arvatakse, et silla tõttu on saarel jäänud Euroopa Liidult saamata 25–50 miljoni Rootsi krooni toetusi.[1]


Viited


Vaata ka