Asümmeetriakordaja: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Tkivisik (arutelu | kaastöö)
Artikli loomine (tõlkimine ingliskeelsest Wikist)
 
1. rida: 1. rida:
'''Asümmeetriakordaja''' (ingl. k. ''skewness'') on [[tõenäosusteooria]]s ja [[statistika]]s kasutatav mõõdik, mis näitab andmete tõenäosusjaotuse sümmeetrilisust. Asümmeetriakordaja võib olla positiivne (jaotuse pikem saba on paremal ja enamik andmetest on kontentreeritud vasakul) või negatiivne, või defineerimata. Sümmeetrilise jaotuse korral on asümmeetriakordaja 0.
'''Asümmeetriakordaja''' (ingl. k. ''skewness'') on [[tõenäosusteooria]]s ja [[statistika]]s kasutatav mõõdik, mis näitab andmete tõenäosusjaotuse sümmeetrilisust. Asümmeetriakordaja võib olla positiivne (jaotuse pikem saba on paremal ja enamik andmetest on kontsentreeritud vasakul) või negatiivne või defineerimata. Sümmeetrilise jaotuse korral on asümmeetriakordaja 0.


[[Image:Negative and positive skew diagrams (English).svg]]
[[Image:Negative and positive skew diagrams (English).svg]]
5. rida: 5. rida:
==Vaata ka==
==Vaata ka==
* [[Ekstsess]]
* [[Ekstsess]]

* [[Statistika]]
* [[Tõenäosusteooria]]
[[Kategooria:Tõenäosusteooria]]
[[Kategooria:Statistika]]

Redaktsioon: 15. veebruar 2015, kell 17:01

Asümmeetriakordaja (ingl. k. skewness) on tõenäosusteoorias ja statistikas kasutatav mõõdik, mis näitab andmete tõenäosusjaotuse sümmeetrilisust. Asümmeetriakordaja võib olla positiivne (jaotuse pikem saba on paremal ja enamik andmetest on kontsentreeritud vasakul) või negatiivne või defineerimata. Sümmeetrilise jaotuse korral on asümmeetriakordaja 0.

Vaata ka