Piisav tingimus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 374 baiti ,  8 aasta eest
resümee puudub
P (Andres teisaldas lehekülje Piisav tingimus ja tarvilik tingimus ümbersuunamise Piisav tingimus asemele)
Resümee puudub
„''X'' on ''Y'' '''piisav tingimus'''“ tähendab: kui ''X'', siis ''Y'' (või: iga kord, kui ''X'', siis ''Y''). Näiteks „vihma sadamine on selle piisav tingimus, et ta läheb vara koju“ tähendab, et iga kord kui sajab, läheb ta vara koju.
''X'' onvõib olla ''Y'' '''piisav, kuid mitte [[tarvilik tingimus]]. ''X'' võib tähendab:olla ''Y'' ainult juhultarvilik, kuikuid mitte piisav tingimus. ''X''. Näiteksvõib „vihmaolla sadamine''Y'' on[[piisav selleja tarvilik tingimus,]]. etSel tajuhul läheb''X'' varaja koju“''Y'' tähendab,on et[[ekvivalentsus ta(loogika)|ekvivalentsed]]. lähebKui vara''X'' kojuon ainult''Y'' juhulpiisav ja tarvilik tingimus, kuisiis sajab''Y'' on ''X'' tarvilik ja piisav tingimus.
''X'' võib olla ''Y'' piisav, kuid mitte tarvilik tingimus. ''X'' võib olla ''Y'' tarvilik, kuid mitte piisav tingimus. ''X'' võib olla ''Y'' [[piisav ja tarvilik tingimus]]. Sel juhul ''X'' ja ''Y'' on [[ekvivalentsus (loogika)|ekvivalentsed]]. Kui ''X'' on ''Y'' piisav ja tarvilik tingimus, siis ''Y'' on ''X'' tarvilik ja piisav tingimus.
Kui ''X'' onvõib olla ''Y'' piisav tingimus, siiskas ''Y''paratamatult onvõi ''X'' tarvilik tingimusfaktiliselt. Kui ''X'' on ''Y'' tarvilik tingimus, siis ''Y'' on ''X'' piisav tingimus.
''X'' võib olla ''Y'' piisav tingimus kas paratamatult või faktiliselt. ''X'' võib olla ''Y'' tarvilik tingimus kas paratamatult või faktiliselt.
 
[[Kategooria:Loogika]]

Navigeerimismenüü