Erinevus lehekülje "Räsifunktsioon" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
 
Sellise probleemi lahendusena võib valida funktsiooni juhuslikul viisil teatud hulgast (kogusest), mida nimetatakse universaalseks parveks <math>H = \{ h : U \to [m] \}</math>.
 
== Kollisioonitõrje meetodid ==
 
Nagu mainitud üleval, räsifunktsiooni kollisiooniks nimetatakse selliseid kaht andmete sisendplokki, mis annavad samasuguseid räsikoode.
 
===Räsitabelites===
Enamus esimetest töödest, mis kirjeldasid räsimist, oli pühendatud kollisioonitõrje meetoditele räsitabelites, kuna räsifunktsioonid olid kasutatud otsimiseks suurtes failides. On olemas kaks meetodit, mida kasutatakse räsitabelites:
#Kettide meetod
#Avatud aadressi meetod
 
Esimene meetod seisneb <math>M</math> seotud nimestike toetuses, igaüks iga räsifunktsiooni tähendusele. Nimestikus säilivad võtmed, mis annavad sama räsikoode tähenduse. Üldjuhul, kui meil on <math>N</math> võtmeid ning <math>M</math> nimestikke, räsifunktsiooni keskmine suurus on <math>\frac{N}{M}</math> ning räsimine viib töö keskmise koguse vähenemiseni võrreldes järjestiku otsimisega ligikaudu <math>M</math> korda.
 
Teine meetod seisneb selles, et tabeli massiivis säilivad paarid võti-tähendus. Sellisel viisil me loobume täiesti linkidest ning lihtsalt vaatleme tabelikirjeid, kuni leiame otsitud võtme <math>K</math> või tühja positsiooni. Järjestust, milles vaadeldakse tabeli lahtreid, nimetatakse proovide järjestikuks.
 
===Krüptograafiline sool===
On olemas mitu viisi kaitseks paroolide võltsimise eest, mis töötavad isegi siis, kui krüptoanalüütikule on teada antud räsifunktsiooni jaoks antud kollisioonide ehituse viisid. Üheks sellistest meetoditest on krüptograafilise soola (ehk juhuslike andmete rea) lisamine sisendandmetele (vahel "soola" lisatakse räsikoodile), mis oluliselt raskendab lõplike räsitabelite analüüsi. Antud meetodit, näiteks, kasutatakse paroolide säilitamiseks UNIX-taolistes operatsioonisüsteemides.
 
 
101

muudatust

Navigeerimismenüü