Erinevus lehekülje "Timothy Leary" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Uus lehekülg: 'Timothy Francis Leary (22. oktoober 1920 - 31. mai 1996) oli ameerika psühholoog, kirjanik ja psühhonaut, kes on tuntud oma psühhotroopsete ainete propageerimise tõttu. Ajal,...')
 
Timothy Francis Leary (22. oktoober 1920 - 31. mai 1996) oli ameerika psühholoog, kirjanik ja psühhonaut, kes on tuntud oma psühhotroopsete ainete propageerimise tõttu. Ajal, mil uimastid, näiteks LSD ja psilotsübiinipsilotsübiin olid seaduslikud, viis Leary Harvardi ülikoolis läbi eksperimente tehtud Harvardi Psilotsübiini ProjektProjekti (''Harvard Psilocybin Project'') raames läbi eksperimente , mille tulemuseks olid Concordi Vanglaeksperiment (''Concord Prison Experiment'') ja Marsh'i Kiriku Eksperiment (''Marsh Chapel Experiment''). Mõlemad uuringud andsid kasulikku teavet, kuid Leary ja tema partner Richard Alpert vallandati ülikoolist sellegipoolest.
Leary arvas, et [[LSD]]'l on psühhiaatrias ravipotentsiaali. Ta kirjutas ka ja rääkis sageli umbes transhumanistlikest konptseptsioonidest, mis hõlmasid kosmosemigratsiooni, intelligentsuse kasvu ja elu pikendamist (SMI ² LE) ja arendas 8-ringi teadvuse mudeli oma raamatus Ekso-psühholoogia (1977). 1960ndatel ja 1970ndatel, teda arreteeriti piisavalt tihti mille tõttu ta nägi seestpoolt 29 vanglat üle maailma. President Richard Nixon kirjeldas korra Leary't kui "kõige ohtlikumat meest Ameerikas".
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü