Erinevus lehekülje "Katrin Saukas" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Katrin Saukas''' (sündinud [[6. aprill]]il [[1958]] [[Kadrina]]s) on [[eestlased|eesti]] näitleja.
 
Aastal [[1976]] asus ta õppima näitlemist [[Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool|Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedris]] [[Merle Karusoo]] juhendataval kursusel. TaSaukas lõpetas [[1980]]. aastal lavakunstikateedri IX lennu. Koosseisulise näitlejana on Saukas mänginud Eesti Riiklikus Noorsooteatris. Ta on osalenud näitlejana Pirgu Arenduskeskuse mälusektori töös ning loomingulise ühenduse R.A.A.A.M lavastustes. Saukas on mänginud ka Merle Karusoo lavastustes Eesti Draamateatris ("Kured läinud..."), Vanemuises ("Pisuhänd" - Matilda) ja Endlas ("Täieline Eesti Vabariik" - Karin Paas). Saukase üks tipprolle on olnud peaosa Merle Karusoo lavastuses "[[Elektra saatus on lein]]", mida Eesti Riikliku Noorsooteatri trupp mängis Tallinnas vanalinnas dominiiklaste kloostri õuel.
 
Koosseisulise näitlejana on Katrin Saukas mänginud Eesti Riiklikus Noorsooteatris. Hiljem on ta osalenud näitlejana Pirgu Arenduskeskuse mälusektori töös ning loomingulise ühenduse R.A.A.A.M lavastustes.
 
Katrin Saukast võib pidada Merle Karusoo näitlejaks. Ta mänginud paljudes Karusoo lavastustes Eesti Draamateatris ("Kured läinud..."), Vanemuises ("Pisuhänd" - Matilda) ja Endlas ("Täieline Eesti Vabariik" - Karin Paas). Saukase üks tipprolle on olnud peaosa samuti Merle Karusoo lavastuses "[[Elektra saatus on lein]]", mida Eesti Riikliku Noorsooteatri trupp mängis Tallinnas vanalinnas dominiiklaste kloostri õuel.
 
 
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü