Erinevus lehekülje "ERGO Kindlustus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 1682 baiti ,  11 aasta eest
{{reklaam}}
==ERGO Eestis==
 
ERGO on rahvusvaheline kindlustusettevõte., ERGOmis teenindab 130 000 klienti üle Eesti. ERGO seltside käive Eesti elu- ja kahjukindlustuse turul oli 2009. aastal enam kui 51 miljonit eurot.
 
Baltimaades tegutseb ERGO lisaks Eestile ka Läti ja Leedu elu-, tervise- ja kahjukindlustusturul ning Leedu pensionifondide turul. ERGO teenindab Balti riikides ligi 400 000 klienti.
 
ERGO kindlustusseltsid Baltimaades kuuluvad Saksamaa suuruselt teise ERGO Kindlustusgruppi/ [[ERGO Kindlustusgrupp|ERGO Insurance Group]], kes teenindab 40 miljonit klienti enam kui 30 riigis. Grupi käive ulatus 2009. aastal üle 19 miljardi euroni (297 miljardi kroonini). [[ERGO Kindlustusgrupp|ERGO Insurance Group]] ainuomanik on maailma üks juhtivaid kindlustusfirmasid, 1880. aastal loodud [http://www.munichre.com ''Munich Re'']. [http://www.munichre.com ''Munich Re''] klientideks on enam kui 4000 kindlustusseltsi rohkem kui 160 riigis. Ettevõtte käive ulatus 2009. aastal 41,4 miljardi euroni (621 miljardi kroonini).
 
{{ettevõte
| peakorter = Tammsaare Ärikeskus, A.H.Tammsaare tee 47, Tallinn, Eesti
| valdkonnad = kindlustus, finantsteenused
| tooted = varakindlustus, sõidukikindlustus, elukindlustus, tervisekindlustus, pensionifondid.
| tooted = autovedaja vastutuskindlustus, DAS õigusabikulude kindlustus, ehituskindlustus
ehitusmasinate ja -seadmete kindlustus, ekspedeerija vastutuskindlustus, elektrooniliste seadmete kindlustus, ettevõtete varakindlustus, kaskokindlustus, kodukindlustus, laevakindlustus, liikluskindlustus, loomakindlustus, masinarikkekindlustus, metsakindlustus, pensioni II ja III sammas, reisikindlustus, tööandja vastutuskindlustus, vastutuskindlustus, veosekindlustus, väikelaevakindlustus, õnnetusjuhtumikindlustus;
elukindlustus, hariduskindlustus, kogumiskindlustus, pensionikindlustus, riskikindlustus, ravikindlustus, pensioni II samba väljamaksed.
| teenused = [http://www.ergo.ee/pages/ERGO_autoabi autoabi],[http://www.ergo.ee/pages/goproweb000615 puksiiriabi], [http://www.ergo.ee/pages/goproweb000044 reisiabi],[http://www.ergo.ee/pages/asendusauto asendusauto], kahjukäsitlus
| käive = 51 miljonit eurot (2009)
 
===Põhitegevus===
----
 
ERGO põhitegevuseks Eestis on kindlustusteenuste ja pensionilahenduste pakkumine. Eesti kahjukindlustusturul on ERGO 2009. aasta seisuga teisel positsioonil 19% turuosaga, elukindlustusturul omab ERGO 7% turuosa ja pensioniturul 4% turuosa.
 
===ERGO äriühingud Eestis===
----
 
'''ERGO''' nime all tegutsevad Eestis kolm ettevõtet: kahjukindlustusselts [http://www.ergo.ee '''ERGO Kindlustuse AS'''], elukindlustusselts [http://www.ergo.ee '''ERGO Elukindlustuse AS'''] ning pensionifonde haldav [http://www.ergo.ee '''ERGO Funds AS'''].
 
ERGO seltsid Eestis on Eesti Kindlustusseltside Liidu liikmed,. ERGO Funds on Eesti Fondihaldurite Liidu liige.
 
====ERGO Kindlustus====
[http://www.ergo.ee '''ERGO Kindlustuse AS'''] on kahjukindlustusselts. Alates 2009. aastast vahendab ERGO Kindlustus ERGO Elukindlustuse ASi ja D.A.S Õigusabikulude Kindlustuse ASi kindlustusteenuseid ning ERGO Funds ASi pensionilahendusi. Selts tegutseb Eestis 1990. aastast. ERGO Kindlustuse omakapitali osatähtsus varades ulatub 876 miljoni kroonini. Omakapital ületas kohustusi 157 miljonit krooni ehk 1,22 korda.
 
====ERGO Elukindlustus====
[http://www.ergo.ee '''ERGO Elukindlustuse AS'''] pakub elu-, tervise- ja pensionikindlustusi. Selts tegutseb Eestis 1995. aastast.
 
====ERGO Funds====
[http://www.ergo.ee '''ERGO Funds AS'''] haldab koostöös investeerimispangaga [http://www.trigoncapital.com Trigon Capital] ERGO II samba pensionifonde Eestis ja Leedus ning III samba pensionifonde Eestis. Ettevõte haldab enam kui 32 273 kliendi vara väärtuses üle 877 miljoni krooni, sellest Eestis 23 200 kliendi vara väärtuses ligi 458 miljonit krooni. ERGO Funds ASi omanikud on ERGO International AG (46,08%), UAB ERGO Lietuva gyvybés draudimas (24,58%), ERGO Elukindlustuse AS (19,97%) ja ERGO Kindlustuse AS (9,37%). Kuni 13.04.09 kandis äriühing ERGO Varahalduse ASi nime.
 
===ERGO ajalugu Eestis===
----
 
Eestis alustasid ERGO õiguseelnevad seltsid tegevust 1990. aastal. ERGO kaubamärk jõudis Eestisse 2001. aastal.
 
*'''Tähtsamad sündmused ERGO ajaloos Eestis''':
 
**2009, juuli - ERGO Kindlustuse ASist sai ERGO Elukindlustuse ASi kindlustusteenuste vahendaja Eestis
**2010, märts – ERGO Baltimaade juhatus muutus 5liikmeliseks
 
===Välislingid===
----
**[http://www.ergo.ee ''ERGO Eestis'']
**[http://www.ergo.com ''ERGO Kindlustusgrupp'']
**[http://www.munichre.com ''Munich Re'']
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü