Interpretaator: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
pisike trykiviga oli parimist ->parsimist
Resümee puudub
5. rida: 5. rida:
Interpretaatorit kutsutakse tavaliselt ''[[emulaator]]iks'' kui see tegeleb mõne võõra arhitektuuri masinkoodi käivitamisega.
Interpretaatorit kutsutakse tavaliselt ''[[emulaator]]iks'' kui see tegeleb mõne võõra arhitektuuri masinkoodi käivitamisega.


Pupulaarsed programmeerimiskeeled, mida tavaliselt interpreteeritakse, on näiteks [[BASIC]], [[Perl]], [[Python (programmeerimiskeel)|Python]], [[PHP]].
Populaarsed programmeerimiskeeled, mida tavaliselt interpreteeritakse, on näiteks [[BASIC]], [[Perl]], [[Python (programmeerimiskeel)|Python]], [[PHP]].


[[Kategooria:Informaatika]]
[[Kategooria:Informaatika]]

Redaktsioon: 3. juuni 2008, kell 13:22

Interpretaator on arvutiprogramm, mis käivitab programmikoodi, mis ei ole masinkoodi kompileeritud. Interpretaator võib käivitada otse lähtekoodi, kuid selleks, et suurendada tihti kasutatavate programmiosade efektiivsust kompileerivad paljud interpretaatorid lähtekoodi läbipaistvalt vahemälus baitkoodiks, ning käivitavad selle, vältides nii lähtekoodi korduvat parsimist. Seega on vahe kompilaatori ja interpretaatori vahel tihti hägune.

See, kuidas mõne programmeerimiskeele lähtekoodi käivitatakse, ei ole tavaliselt keelespetsiifiline — st. samale keelele võivad eksisteerida nii interpretaatorid kui ka kompilaatorid.

Interpretaatorit kutsutakse tavaliselt emulaatoriks kui see tegeleb mõne võõra arhitektuuri masinkoodi käivitamisega.

Populaarsed programmeerimiskeeled, mida tavaliselt interpreteeritakse, on näiteks BASIC, Perl, Python, PHP.