Duur-moll-süsteem: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Duur-moll-süsteem''' on 1600-ndate aastate paiku [[kirikuheliread | kirikuheliridadest]] välja kasvanud [[helisüsteem]], milles eristatakse vaid kahte tüüpi [[helirida | heliridu]]: [[duur]] ja [[moll]]. Duur-moll-süsteemi põhimõisteks on [[funktsionaalharmoonia]]le põhineva [[helistik]]u mõiste, mille kindlustamiseks kasutatakse helirea esimest (toonika), neljandat (subdominant) ja viiendat (dominant) astet läbivat [[kadents]]i.
'''Duur-moll-süsteem''' on 1600-ndate aastate paiku [[kirikuheliread | kirikuheliridadest]] välja kasvanud [[helisüsteem]], milles eristatakse vaid kahte tüüpi [[helirida | heliridu]]: [[duur]] ja [[moll]]. Duur-moll-süsteemi põhimõisteks on [[funktsionaalharmoonia]]le põhineva [[helistik]]u mõiste, mille kindlustamiseks kasutatakse helirea esimest ([[toonika]]), neljandat ([[subdominant]]) ja viiendat ([[dominant]]) astet läbivat [[kadents]]i.


==Vaata ka==
==Vaata ka==

Redaktsioon: 4. mai 2008, kell 14:29

Duur-moll-süsteem on 1600-ndate aastate paiku kirikuheliridadest välja kasvanud helisüsteem, milles eristatakse vaid kahte tüüpi heliridu: duur ja moll. Duur-moll-süsteemi põhimõisteks on funktsionaalharmooniale põhineva helistiku mõiste, mille kindlustamiseks kasutatakse helirea esimest (toonika), neljandat (subdominant) ja viiendat (dominant) astet läbivat kadentsi.

Vaata ka


Välislingid