Eesti Noorte Segakoor

Allikas: Vikipeedia

Eesti Noorte Segakoor (ENSK) on üle-eestiline noortekoor, mille eesmärgiks on tutvustada eesti koorimuusikat ja olla kasvulavaks noortele andekatele lauljatele. Koori eelkäijaks on aastatel 1998–2014 tegutsenud Eesti Koolinoorte Segakoor.

Eesti Noorte Segakoori peadirigent ja kunstiline juht on Silja Uhs. Aastatel 2014–2016 oli koori peadirigendiks Peeter Perens ja koormeistriks Inta Roost.

Koor on edukalt osalenud erinevatel konkurssidel ja festivalidel nii Eestis kui ka välisriikides, näiteks saavutati Tallinn 2019 konkursil I koht rahvamuusika kategoorias. Lisaks on koor kaasa teinud erinevates projektides: andnud Etnosfääriga kontserdi XXVI Viljandi pärimusmuusika festivalil, osalenud koos teiste üle-eestiliste kollektiividega kontsertlavastuses “Eestimaa atmosfäärid”, kandnud 2020. aastal ette Kaari Sillamaa oratooriumi "Kristus" ning teinud kaasa 2021. aasta taasiseseisvumispäevaks ilmunud Joel Markus Antsoni muusikavideos "Ükskord niikuinii". 2022. aastal saavutas Eesti Noorte Segakoor segakooride võistulaulmisel Tuljak A-kategoorias I koha ja andis vabariigi aastapäevaks välja oma liikme Eerik Robert Ots'a laulu "Kodu" .

Viited[muuda | muuda lähteteksti]