Eesti Erametsaliit

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eesti Erametsaliit on aastal 1992 asutatud erametsaomanike esindusorganisatsioon, mille liikmeteks on kohalikud erametsaomanike esindusorganisatsioonid (metsaühistud, seltsid, liidud)[1].

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Liit asutati 24. aprillil 1992 kui Eesti Talumetsa Liit. 14. aprillil 1994 otsustati nimeks võtta Eesti Erametsaliit ja organisatsioon muudeti ühistulise ülesehitusega üleeestiliseks liiduks (selleks ajaks olid esimesed metsaühistud olemas). 1997. aasta 10. detsembril registreeriti MTÜ Eesti Erametsaliit mittetulundusühingute ja sihtasutuste registris.[2]

Tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Liidu eesmärgiks on metsaomanike tegevusvabadus jätkusuutlikul metsamajandamisel. Oma tegevuses lähtutakse demokraatia, säästliku arengu ja keskkonnahoidliku metsakasutuse põhimõtetest, ülesannete seas on nt metsaomanike huvide esindamine metsapoliitikas, erialase ettevõtluse arendamine, erialane nõustamine. Erametsaomanike struktuuri arendatakse ühistulistel printsiipidel – kõigil liikmetel on võrdsed võimalused organisatsiooni töös kaasa lüüa.

Liit on üle-euroopalise metsaomanike ühingu CEPF (Confederation of European Forest Owners[3]), Euroopa Maaomanike Organisatsiooni ELO (European Landowners' Organization[4]) ja rahvusvahelise peremetsanduse liidu IFFA (International Family Forestry Alliance[5]) liige.

Metsamajandajate konkurss 2020 osalejad

Aastas 1994 on Eesti Erametsaliit iga-aastaselt korraldanud metsamajandajate konkurssi, mille raames kuulutatakse välja aasta parim metsamajandaja.

Eesti Erametsaliit on Eesti suurima PEFC säästva metsamajandamise grupisertifikaadi hoidja.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. https://www.erametsaliit.ee
  2. "Eesti Erametsaliidu ajalugu". Vaadatud 26.01.2021.
  3. http://www.cepf-eu.org/
  4. https://www.europeanlandowners.org/
  5. http://www.familyforestry.net/index.cfm
Viitamistõrge: <references>-siltide vahel olevat <ref>-silti nimega "EE" ei kasutata eelnevas tekstis.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]