Eesti Erametsaliit

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eesti Erametsaliit on aastal 1992 asutatud erametsaomanike esindusorganisatsioon, mille liikmeteks on kohalikud erametsaomanike esindusorganisatsioonid (metsaühistud, seltsid, liidud)[1].

Liit asutati 1992 kui Eesti Talumetsa Liit. Aastast 1994 kannab nime Eesti Erametsaliit.

Liidu eesmärgiks on metsaomanike tegevusvabadus jätkusuutlikul metsamajandamisel. Oma tegevuses lähtutakse demokraatia, säästliku arengu ja keskkonnahoidliku metsakasutuse põhimõtetest, ülesannete seas on nt metsaomanike huvide esindamine metsapoliitikas, erialase ettevõtluse arendamine, erialane nõustamine. Erametsaomanike struktuuri arendatakse ühistulistel printsiipidel – kõigil liikmetel on võrdsed võimalused organisatsiooni töös kaasa lüüa.

Liit on üle-euroopalise metsaomanike ühingu CEPF (Confederation of European Forest Owners[2]), Euroopa Maaomanike Organisatsiooni ELO (European Landowners' Organization[3]) ja rahvusvahelise peremetsanduse liidu IFFA (International Family Forestry Alliance[4]) liige.

Metsamajandajate konkurss 2020 osalejad

Aastas 1994 on Eesti Erametsaliit iga-aastaselt korraldanud metsamajandajate konkurssi, mille raames kuulutatakse välja aasta parim metsamajandaja.

Eesti Erametsaliit on Eesti suurima PEFC säästva metsamajandamise grupisertifikaadi hoidja.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Viitamistõrge: <references>-siltide vahel olevat <ref>-silti nimega "EE" ei kasutata eelnevas tekstis.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]