Dorian (orkaan)

Allikas: Vikipeedia
Orkaani Dorian satelliidifoto

Dorian oli võimas troopiline tsüklon, mis mõjutas Bahamat ja ohustas Ameerika Ühendriikide kaguosa 2019. aasta augusti lõpus ja septembri alguses. See oli neljas nimega torm, teine orkaan ja 2019. aasta Atlandi orkaanihooaja esimene suurem orkaan, mis arenes troopilisest lainest ning sai alguse 24. augustil Kesk-Atlandil.

Orkaan hoogustus järk-järgult, liikudes Väikeste Antillide poole, kuni sellest sai 28. augustil orkaan. Järgnes kiire intensiivistumine ja 31. augustil tugevnes Dorian 4. kategooria orkaaniks. Järgmisel päeval tugevnes orkaan Dorian 5. kategooria orkaaniks; püsiv tuule kiirus oli vähemalt 295 km/h. Orkaan jõudis maismaale kell 16.40 UTC Elbow Cays Bahamal.

1. septembril jõudis orkaan Dorian Bahama kirdeossa, laastates saari ja tekitades hävitavaid tuuleiile kiirusega 360 km/h.

Dorian on teadaolevalt tugevaim orkaan, mis on Bahamat tabanud.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Hurricane Dorian was the strongest hurricane on record to make landfall anywhere in the Bahamas when it made landfall with 185 mph winds on the Abacos earlier today. Hurricane Andrew (1992) was prior record holder with 160 mph winds".