Digitaalpliiats

Allikas: Vikipeedia
Wacom Pentable Pen.jpg

Digitaalpliiats on sisendseade, mis salvestab kasutaja poolt paberile kirjutatu, ning laeb selle arvutisse. Digitaalpliiats on sarnane digitaallauale, erandiks on see, et digitaalpliiatsiga kirjutab kasutaja paberile nagu tavalise kirjutusvahendiga ning paberile kinnitatud vastuvõtjaseade salvestab kirjutatu.

Digitaalpliiatsite liigid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Digitaalpliiatsid jagunevad kolme liiki:

  • Kaamerapõhised pliiatsid kasutavad kaamerat, mis teeb kindlaks pliiatsi asukoha ja kas ta puutub paberi pinda. Vajavad erilist paberit.
  • Positsioonipõhised pliiatsid
  • Kiirendusepõhised pliiatsid kasutavad seadet pliiatsis, mis registreerib pliiatsi liikumise mis tahes suunas.
Atary Digital Pen

Vastuvõtjad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Enamik digitaalpliiatseid töötab koostöös vastuvõtjaga, mis kinnitatakse kirjutuspinna ääre külge. Kirjutatu salvestatakse vastuvõtjasse, kust on hiljem võimalik seda arvutisse laadida USB-kaabli abil või nutitelefonidesse ja tahvelarvutitesse Bluetoothi abil.

LiveScribe digipliiats[muuda | redigeeri lähteteksti]

Pliiatsi iseärasuseks on see, et lisak kõigele üleskirjutatule suudab seade samalajal salvestada ka heli. LiveScribe digipliiatsile on võimlik alla laadida päris huvitavaid programme. Nimelt käekirja tuvastav arvutiprogramm võib matemaatika tunnis valemi vastuse valjult ette öelda või OLED ekraanil kuvada. Samuti on võimalik pliiats panna sõnade tähendusi ette ütlema. Käsitsi kirjutatud tekste on võimalik emailiga saata ja käsitsi animeeritud filmiklippe on samuti võimalik selle pliiatsiga teha.[1]

Nokia SU-27W digitaalne pliiats[muuda | redigeeri lähteteksti]

Iga sõna või joonistus, mida sellega valmis kritseldatakse, salvestatakse pliiatsi 1,3 MB suurusesse mällu. Viimane kujutab endast umbes A5 suuruse paberi 100 lehekülge. Täislaetuna saab järjest kirjutada kuni kolm tundi ja jõudeolekus kestab aku umbes 20 tundi. Pliiatsil on korralik Bluetooth tugi, mille abil on võimalik valmiskirjutatud asjad arvutisse või mobiiltelefoni saata.[2]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. "A LiveScribe digipliiats". DigiVeeb. Vaadatud 02.12.2012. 
  2. "A Nokia SU-27W digitaalne pliiats". DigiVeeb. Vaadatud 02.12.2012.