Mine sisu juurde

Dharma Initsiatiiv

Allikas: Vikipeedia

Dharma Initsiatiiv on telesarjas "Teadmata kadunud" figureeriv väljamõeldud asutus, mis on loodud füüsikalis-bioloogiliste nähtuste uurimiseks.

Sõna D.H.A.R.M.A. on lühend ingliskeelsest nimetusest Department of Heuristics And Research on Material Applications ('heuristika ja materiaalsete väärtuste uurimise asutus').

Sarjas "Teadmata kadunud" loo arenemise käigus leidis John Locke maa seest ühe salapärase luugi, mille ta dünamiidiga õhkis. See osutus olema üks Dhrama Initsiatiivi baasidest, mis asus umbes 10 m sügavusel maa sees. Baasi nimi oli Luik (ing. Swan). Sarja arenedes leitakse veel baase, näiteks Nool, Pärl, Hüdra, Uks, Sau, Leek ja veel üks, mis asub ookeani põhjas, suure saare kalda ligidal ja mille nimi on Peegel. Suure saare peal on 5 baasi, väikse saare peal, ka "teiste" saare peal üks baas ja ka ookeani põhjas üks baas.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Dharma Initsiatiivi lõid 1970. aastate lõpus Gerald ja Karen DeGroot. Luige baasi orientatsioonivideodest on neid ka näha. Projekti rahastaja on Alvar Hanso. Baasid ehitati saarele, sest nende läbi uuriti selle saare omadusi. Saare müstilised omadused: haavata saanud isikul, loomal kasvab haav kiiremini kinni kui muidu; igasugused haigused, kasvajad peatavad oma süvenemise; saare keskosas asub ka võimas elektromagnetvoo tekitaja, mida uuris Luige baas. Saarel on nn kaitsesüsteem, üks must tomp, "suits", mis hävitab kõik oma teele ette jäänud elusolendid varem või hiljem. Saarele pääsesid ringi jooksma kaks muteerunud jääkaru, kellest ühe Sawyer maha lasi. Teine jäi ellu ja tappis hiljem peaaegu Mr. Eko. On alust arvata, et jääkarud aretati Hüdra baasis, mis tegeleb ühtlasi zooloogiaga.

Tühjendamine[muuda | muuda lähteteksti]

Tühjendamine oli üks Dhrama Initsiatiivi kõige vägivaldsemaid ja verisemaid kokkupõrkeid "teistega". "Teised" kasutasid ründamiseks gaasi, mis tappis kogu Dharma Initsiatiivi personali.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]