dctp

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
dctp logo

dctp ehk Development Company for Television Program mbH on Düsseldorfis tegutsev meediaettevõte (piiratud vastutusega ühing), mis toodab informatsioonilisi, hariduslikke ja kultuurilisi telesaateid ja -filme põhiliselt Saksamaa eratelevisioonikanalitele.

Ta teeb koostööd telejaamaga BBC Worldwide ning ajalehtede Der Spiegel, Neue Zürcher Zeitung ja Süddeutsche Zeitung kirjastustega ning ühingu Arbeitsgemeinschaft für Kabel- und Satellitenprogramme kaudu raamatukirjastustega, teatriintendantidega ning ühinguga Arbeitsgemeinschaft Neuer Deutscher Spielfilmproduzenten.

Firma osakutest kuulub 37,5% Alexander Klugele, 37,5% Dentsūle, 12,5% Der Spiegelile ja 12,5% Neue Zürcher Zeitung AG-le.

Alates 2001. aastast oli dctp-l ja Spiegel TV-l telejaam XXP, mis lõpetas 1. septembril 2006 töö ning asendati telejaamaga DMAX. XXP osakud müüdi jaanuaris 2006 suuremalt jaolt ning augustis 2007 täielikult Discovery Communicationile.

dctp-le kuulub 20% Šveitsi PresseTV, 0,3% VOX-i ja 10% Ventana Gmbh osakutest.

Ulrich Wickert on protesteerinud dctp monopoolse asendi vastu[1][2].

Saateid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Marc Felix Serrao: Neue Vergabe von Sendelizenzen: Das Machtpaket, Süddeutsche Zeitung (sueddeutsche.de, 8. veebruar 2008)
  2. Michael Hanfeld: Eine eklatante Ungleichbehandlung, Frankfurter Allgemeine (faz.net, 22. august 2008)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]