Darja Kassatkina

Allikas: Vikipeedia
Darja Kassatkina 2021. aastal

Darja Kassatkina (vene keeles Дарья Сергеевна Касаткина; sündinud 7. mail 1997 Togliattis) on Venemaa tennisist. Tema seni kõrgeim koht WTA edetabelis on olnud kaheksas ja ta on olnud pikalt vene esireket.

Darja kasvas sportlikus peres, tema ema oli edukas kergejõustikus ning isa hokis. Venna eeskujul hakkas kuueaastaselt mängima tennist.

WTA turniiridel hakkas osalema 16-aastaselt 2013. aastal. 17-aastaselt võitis ta Prantsuse lahtiste meistrivõistluste noorteturniiri.

18-aastaselt jõudis ta WTA edetabelis 32-ks ja esimese WTA turniiri võiduni jõudis teismelisena 2017. aastal Charlestoni turniiril. 2018. aasta lõpetas Kassatkina vene esireketina ning WTA edetabeli kümnendana, aga järgmisel aastal langes WTA edetabeli esisaja lõppu. WTA edetabeli esikümnesse jõudis ta uuesti 2022. aastal, lõpetas aasta kaheksandana ning osales ka WTA aastalõputurniiril, kus kaotas kaks eelringi kohtumist ja edasi ei pääsenud. Tal on üksikmängus kuus WTA turniirivõitu ja paarismängus üks WTA turniirivõit.

Kaia Kanepiga on Kassatkina kohtunud viiel korral, neist võitnud kaks ja kaotanud kolm kohtumist. Anett Kontaveidile on Kassatkina kaotanud kahel kohtumisel.[1]

Intervjuus The Guardianile juulis 2022 mõistis hukka vene agressiooni Ukrainas ja väljendas solidaarsust ukrainlastega.[2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]